Mozilla Foundation: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
PResümee puudub
PResümee puudub
| märkused =
}}
'''Mozilla Foundation''' (Mozilla sihtasutus) on [[Ameerika Ühendriigid|Ameerika Ühendriikides]] tegutsev kasumitaotluseta ettevõte, mille eesmärk on [[avatud lähtekood]]iga Mozilla tarkvara arendamiseks vajalike rahaliste vahendite leidmine. Lisaks kooskõlastab sihtasutus erinvate arendusüksuste tööd ning on Mozilla [[kaubamärk]]ide ja [[teabeomand]]i omanik.
 
Mozilla Foundationil on kaks [[tulundusettevõte|tulutaotlevat]] tütarettevõtet: Mozilla Corporation ja Mozilla Messaging. Sihtasutusega on seotud kolm iseseisvat organisatsiooni, mis aitavad kaasa Mozilla toodete levitamisele kaasa: Mozilla Europe, Mozilla Japan ja Mozilla China.
 
== Ajalugu ==
 
== Rahastamine ==
Sihtasutuse põhitulu moodustab leping [[Google]]'iga, mille aluselpõhjal on [[Mozilla Firefox]]is vaikimisi otsingumootoriksvaikeotsingumootoriks Google ning vaikimisi koduleheksvaikekoduleheks otsingumootori koduleht, millel on Firefoxi kujundus. 2006. aastal sai Mozilla selle lepingu aleseljärgi Google'ilt 56,8 miljonit USA dollarit, mis moodustas 85% sihtasutuse kogusissetulekust.
 
Lisaks võtab sihtasutus vastu annetusi. Mozilla Foundationi loomisel 2003. aastal annetas Netscape'i emafirma [[AOL]] ettevõttele algkapitaliks 2 miljonit dollarit.
* [http://www.mozilla.com/ Mozilla Corporation]
* [http://mozillamessaging.com/en-US/about/mission/ Mozilla Messaging]
* [http://oreilly.com/catalog/opensources/book/netrev.html Jim Hamerly and Tom Paquin with Susan Walton, Freeing the Source, The Story of Mozilla "O'Reilly Online Catalog ] ISBN 1-56592-582-3
 
{{Coordinate|NS=37.419803|EW=-122.088839|type=landmark|region=US}}
139 486

muudatust

Navigeerimismenüü