Go: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 82 baiti ,  5 aasta eest
Arvutiprogrammid ei suuda seni professionaalseid Go-mängijaid võita...praegu, aastal 2017, on aga arvutiprogrammide ja [[inimene|inimeste]] (parimate go-mängu ekspertide) arusaamised ja oskus võrreldes teineteisega pöördumatult muutunud. Tuleb [[tõde|tõele]] au anda ja tunnistada [[fakt]]i. Oleme jõudnud olukorrani, mis saabus [[male]]s juba eelmise sajandi lõpus, kus inimesed (parimad oma ala asjatundjad) ei suutnud enam arvuti vastu mängides võita. Olukorrani, kus arvuti on oma oskuste ja võimalustega inimesest parem.
 
Juba 2015. aasta sügisel võitis [[Google DeepMind]] poolt loodud arvutiprogramm [[AlphaGo]] esimest korda [[Euroopa]] meistrit Fan Huid viies mängus (need olid ilma händikap-kivideta, võrdsete võimalustega mõlemale poolele) tulemusega 5:0. See oli esimene kord ajaloos, kui arvutiprogramm võitis professionaalset mängijat võrdsete võimalustega mägus.<ref>http://www.theguardian.com/technology/2016/jan/27/google-hits-ai-milestone-as-computer-beats-go-grandmaster</ref> Alphago arvutiprogramm, mis proovib jäljendada inimaju mõtlemisprotsessi, õpib ja parandab iseseisvalt, ilma inimese sekkumiseta oma strateegiat ja taktikat, analüüsides nii ajaloolisi meistrite kui ka oma mänge. Programmis on kasutatud [[tehisnärvivõrk]]ude tehnologiat.
2016 aasta lõpus ja 2017 aasta alguses võitis AlphaGo (esinedes nime all Master) online mängudes maailma parimate go-mängijatega kõik mängud. 60 mängust inimeste vastu ei kaodanud ta ainsatki. Arvuteile on liialt keerukas veel mäng [[Arimaa]] (kas see kehtib ka hetkel, 2017 aastal?). 2017 aasta mais on olukord tehisintellekti Alphago ja parimate weiqid mängivate inimeste (maailma parimad professionaalsed mängijad) vahel lootusetult muutunud. Arvutiprogramm tõestas, et on ületanud go-mängus inimintelligentsuse piiri võites kindlalt maailma kõrgeima reitinguga Hiina mängijat Ke Jied 3:0.<ref>https://www.theverge.com/2017/5/25/15689462/alphago-ke-jie-game-2-result-google-deepmind-china</ref>. Võistlus peeti 2017 aasta mai lõpus [[Hiina]] linnas Wuzhenis.<ref>https://events.google.com/alphago2017/</ref>
 
Elame pöördelisel ajastul. Vaikselt, järk-järgult ületab tehisintellekt inimintellekti võimed. Tore on näha aja kulgu, sellesama artikli tooni kujunemise valguses. Esimestes sissekannetes oli suhtumine arvutiprogrammi kui primitiivsesse, rumalasse, vaid toore jõuga toimivasse masinasse. 21. sajandi teine kümnend toob aga uued lähenemised: luuakse arvuti, mis ise õpib ja oma oskusi ise parandab - sama, mis toimub ka inimese ajus kui laps samuti läbi mängude õpib ja kohaneb maailmaga. Arvutiprogramm teeb sedasama. Kui Deep Blue oli vaid 1ühte piiritletud ülesannet (male) lahendada suutvaks programmiks, siis aastate pärast, lähenedes probleemile teisiti, on arvutiprogramm piiritlemata võimega probleemide lahendaja. See, mida peeti ulmeliseks ja arvati saabuvat alles kunagi aastakümnete pärast on märkamatult saanud kaasaja realiteediks. Inimene peab muutma oma pisut üleolevat suhtumist, pidades "ennast" (inimesi üldse) kõige intelligentsemateks planeedil.
 
==Vaata ka==
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü