Erinevus lehekülje "Jürgen Renteln" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
P
 
Ta lõpetas Peterburis Püha Anna koguduse Kirikukooli ja astus aastal [[1904]] [[Tartu Ülikool]]i [[Tartu Ülikooli arstiteaduskond|arstiteaduskonda]], mille lõpetas aastal [[1915]] arsti astme väärilisena. Akadeemiliselt kuulus ta korporatsiooni [[Korporatsioon Estonia|Estonia]].
 
Aastal [[1916]] töötas ta [[Peterburi]]s dr. Kullmayeri erakliinikus. Ta täiendas ennast Saksamaal ja asus aastal [[1918]] tööle Eestis Paide Haigla juhataja ja kooliarstina. Aastatel [[1918]]–[[1920]] osales ta [[Vabadussõda|Vabadussõjas]] arstina Paide Punase Risti Haiglas. Ta töötas [[Paide]]s aastani [[1923]]. Seejärel töötas ta [[Haapsalu]]s Eestist lahkumiseni. Aastatel [[1923]]–[[1927]] oli ta Läänemaa Keskhaigla juhataja ja aastast [[1925]] ka Haapsalu emade- ja laste nõuandla juhataja. Aastast [[1935]] töötas ta Lääne maahaigla sünnituse ja naistehaiguste osakonna ordinaatorina. Samal ajal oli ta [[Kaitseliidu Lääne malev]]a [[Haapsalu malevkond|Haapsalu malevkonna]] sanitaarpealik. Ta kuulus [[Läänemaa Arstide SeltsiSelts]]i, [[Eestimaa Arstide Abistamise SeltsiSelts]]i, [[Haapsalu Kaunistamise SeltsiSelts]]i, [[Lääne Tiisikuse Vastu Võitlemise SeltsiSelts]]i ja Loomakaitse Seltsi. Ta oli veel kirglik jahimees ja Haapsalu Jahisalga abiesimees. Tema hobiks oli tšellomäng.
 
Aastal [[1939]] repatrieerus ta koos abikaasaga [[Saksamaa]]le. Ta töötas Saksamaal kuni pensionile siirdumiseni eraarstina. Ta suri aastal [[1961]] [[Oldenburg]]is.
[[Kategooria:Arstide Koja liikmed]]
[[Kategooria:Eestimaa inimesed]]
[[Kategooria:Kaitseliidu Lääne malevmaleva liikmed]]
[[Kategooria:Tartu Ülikooli arstiteaduskonna vilistlased]]
[[Kategooria:Korporatsioon Estonia liikmed]]
[[Kategooria:Baltisakslased]]
[[Kategooria:Sündinud 1885]]
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü