Integrated Taxonomic Information System: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
P (SVG)
PResümee puudub
[[Pilt:ITIS logo.svg|thumb|ITIS-e logo]]
'''Integrated Taxonomic Information System''' ehk '''ITIS''' on [[taksonoomia|taksonoomiline]] [[andmebaas]].<ref>[http://natmuseum.ut.ee/388861 Tartu Ülikooli Loodusmuuseumi taksonoomiliste andmebaaside lehekülg], Veebiversioon (vaadatud 25.04.2014)</ref> ITIS-esse lisatakse, seal töödeldakse ja sinna kogutakse ning sealt saab otsida [[liik (bioloogia)|liikide]] taksonoomilist informatsiooni, peamiselt [[Põhja-Ameerika]] [[taimed]]e, [[loomad]]e, [[seened|seente]] ja [[mikroobid]]e kohta.
 
Igale taksonikirjele lisatakse taksonoomiline seerianumber (''taxon serial number''; ''TSN''). 2014. aasta 7. aprilli seisuga on andmebaasis 646 069 sissekannet.<ref>[http://www.itis.gov/ Sissekanne ITIS-es], Veebiversioon (vaadatud 25.04.2014)<small> (''inglise keeles'')</small></ref>
ITIS moodustati [[1996]]. aastal algselt [[Ameerika Ühendriigid|Ameerika Ühendriikides]] mitmeid valitsusagentuurevalitsusasutusi ühendava projektina. Käesoleval ajalPraegu osalevad ITISeITIS-e töös partnerluse vormis lisaks USAleUSA-le ka Kanada ja Mehhiko agentuurid, teised organisatsioonid ja taksonoomilised spetsialistidtaksonoomiaspetsialistid. ITIS on ka ''[[Species 2000]]'' ja ''[[Global Biodiversity Information Facility]]'' (GBIF) partner.
 
[[2001]]. aasta juunis otsustasid eelnevaltvarem eraldi töötanud ITIS ja ''Species 2000'' luua koostööna globaalse taksoninimede andmebaasi ''[[Catalogue of Life]]'' (CoL), millest igal aastal antakse välja üks versioon.
 
Lisaks ingliskeelsele biosüstemaatika andmebaasile on ITIS-el veel ka prantsuskeelne andmebaas '''''Système d'information taxonomique intégré''''' (SITI), mida haldab ''Canadian Biodiversity Information Facility'' ja hispaaniakeelne andmebaas, mida haldab Mehhiko.
 
== Viited ==
162 741

muudatust

Navigeerimismenüü