Eesti Informaatikakeskus: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Resümee puudub
Resümee puudub
1. rida: 1. rida:
'''Eesti Informaatikakeskus''' (lühend: EIK) oli aastatel 1997–2001 Eesti Vabariigi [[Riigikantselei]] haldusalas ning seejärel aastani 2003 [[Eesti Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium]]i valitsemisalas tegutsenud asutus<ref name="EE" />, mis tegeles riigi [[Infosüsteem|infosüsteemide]] ja e-riigi teenuste keskse väljaarendamisega ning nende igapäevase töö tagamisega, samuti Eesti [[info- ja kommunikatsioonitehnoloogia]] alase kogemuse ning [[Infoühiskond|infoühiskonna]] ideede levitamisega. EIK tellimusel tehti tööd paljusid osapooli hõlmavate projektidega. EIK haldas riigiasutuste  andmeside magistraalvõrku [[PeaTee|Peatee]] ja riigi esimest e-teenuste portaali riik.ee, korraldas infotehnoloogiavahendite konsolideeritud riigihankeid, koordineeris rahvaraamatukogude internetiseerimist ja nende juurde [[Avalik internetipunkt|avalike internetipunkt]]<nowiki/>ide rajamist ning mitmesuguste infotehnoloogia arendusprogrammide, sh maakondade andmesideprogrammi [[KülaTee]] ja eesti keeletehnoloogia sihtprogrammi rahastamist ja elluviimist. Anti välja ajakirja [[Arvutimaailm]] ja osaleti rahvusvahelise ajakirja [[Baltic IT&T Review]] väljaandmisel. EIK direktor oli [[Imre Siil]]. Aastal 2003 liideti EIK ja [[Riigihangete Keskus]] ning selle tulemusena pandi alus [[Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus]]ele<ref name="EE" />, millest hiljem kujunes [[Riigi Infosüsteemi Amet]].
'''Eesti Informaatikakeskus''' (lühend: EIK) oli aastatel 1997–2001 Eesti Vabariigi [[Riigikantselei]] haldusalas ning seejärel aastani 2003 [[Eesti Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium]]i valitsemisalas tegutsenud asutus<ref name="EE" />, mis tegeles riigi [[Infosüsteem|infosüsteemide]] ja e-riigi teenuste keskse väljaarendamisega ning nende igapäevase töö tagamisega, samuti Eesti [[info- ja kommunikatsioonitehnoloogia]] alase kogemuse ning [[Infoühiskond|infoühiskonna]] ideede levitamisega. EIK tellimusel tehti tööd paljusid osapooli hõlmavate projektidega. EIK haldas riigiasutuste  andmeside magistraalvõrku [[PeaTee|Peatee]] ja riigi esimest e-teenuste portaali riik.ee, korraldas infotehnoloogiavahendite konsolideeritud riigihankeid, koordineeris rahvaraamatukogude internetiseerimist ja nende juurde [[Avalik internetipunkt|avalike internetipunkt]]<nowiki/>ide rajamist ning mitmesuguste infotehnoloogia arendusprogrammide, sh maakondade andmesideprogrammi [[KülaTee]] ja eesti keeletehnoloogia sihtprogrammi rahastamist ja elluviimist. Anti välja ajakirja [[Arvutimaailm]] ja osaleti rahvusvahelise ajakirja [[Baltic IT&T Review|<nowiki>[http://www.ebaltics.com/ Baltic IT&T Review]</nowiki>]] väljaandmisel. EIK direktor oli [[Imre Siil]]. Aastal 2003 liideti EIK ja [[Riigihangete Keskus]] ning selle tulemusena pandi alus [[Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus]]ele<ref name="EE" />, millest hiljem kujunes [[Riigi Infosüsteemi Amet]].


== Viited ==
== Viited ==

Redaktsioon: 30. aprill 2017, kell 16:28

Eesti Informaatikakeskus (lühend: EIK) oli aastatel 1997–2001 Eesti Vabariigi Riigikantselei haldusalas ning seejärel aastani 2003 Eesti Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi valitsemisalas tegutsenud asutus[1], mis tegeles riigi infosüsteemide ja e-riigi teenuste keskse väljaarendamisega ning nende igapäevase töö tagamisega, samuti Eesti info- ja kommunikatsioonitehnoloogia alase kogemuse ning infoühiskonna ideede levitamisega. EIK tellimusel tehti tööd paljusid osapooli hõlmavate projektidega. EIK haldas riigiasutuste  andmeside magistraalvõrku Peatee ja riigi esimest e-teenuste portaali riik.ee, korraldas infotehnoloogiavahendite konsolideeritud riigihankeid, koordineeris rahvaraamatukogude internetiseerimist ja nende juurde avalike internetipunktide rajamist ning mitmesuguste infotehnoloogia arendusprogrammide, sh maakondade andmesideprogrammi KülaTee ja eesti keeletehnoloogia sihtprogrammi rahastamist ja elluviimist. Anti välja ajakirja Arvutimaailm ja osaleti rahvusvahelise ajakirja [http://www.ebaltics.com/ Baltic IT&T Review] väljaandmisel. EIK direktor oli Imre Siil. Aastal 2003 liideti EIK ja Riigihangete Keskus ning selle tulemusena pandi alus Riigi Infosüsteemide Arenduskeskusele[1], millest hiljem kujunes Riigi Infosüsteemi Amet.

Viited

  1. 1,0 1,1 EE 12. köide, 2003: 55.