Erinevus lehekülje "ELKNÜ Keskkomitee" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
'''Eestimaa Leninliku Kommunistliku Noorsooühingu Keskkomitee''' ([[vene keel]]es ''ЦК Ленинского коммунистического союза молодежи Эстонии'') oli [[Eesti NSV]] ainupartei [[Eestimaa Kommunistlik Partei|EKP]] noorsoo-organisatsiooni [[ELKNÜ]] kongressidel valitav juhtorgan, mis tegutses aastail 1940–1941 ja 1944 kuni 1990. aastani1944–1990.
 
ELNKÜ KK asus alates [[1976]]. aastast [[Jaan Kreuksi tänav|J. [[Kreuksi tänav]] 20, Tallinnas.
{{Sisukord paremale}}
ELKNÜ Keskkomitee põhiülesanneteks oli:
*idelise kasvatustöö ja massilise kultuuritöö organiseerimine noorte hulgas, noorsoo kommunistliku teadlikkuse kasvatamine, vabariigi noorsookirjanduse juhtimine, noormeeste ja neidude kaasatõmbamine [[ALMAVÜ|kaitse-]] ja spordiühingute töösse;
*komsomolikaadri kasvatamine kommunistliku ideelisuse vaimus, kõrge vastutustunde vaimus usaldatud töö eest, printsipiaalsuse ja puudustesse leppimatu suhtumise vaimus;
*ÜLNKÜ likmete ja organisatsioonide initsiatiivi ja omaalgatuse arendamisearendamine, kõigi kommunistlike noorte kaasatõmbamine osa võtma ühiskondlikust tööst, Kommunistliku Noorsooühingu eelarveliste vahendite jaotamine oma organisatsiooni piirides, [[ÜLNKÜ Keskkomitee]] süstemaatiline informeerimine ja aruandmine tema ees oma tööst.
 
==Juhtkond ja organisatsioon==
*[[Eesti Üliõpilasmalev]]at
*[[Õpilasmalev|Eesti Õpilasmaleva Keskstaap]]i
*[[ELKNÜ Keskkomitee juures asuv Kõrgem Komsomolikool|ELKNÜ Keskkomitee juures asuvat Kõrgemat Komsomolikooli]]
*[[Vabariiklik Komsomoliaktiivi Kool|Vabariiklikku Komsomoliaktiivi Kooli]].
 
==ELKNÜ Keskkomitee ja propaganda==
ELKNÜ Keskkomitee poolt antiandis välja 1940. aastastaastal natsionaliseeritud ajalehe Päevaleht asemel ELKNÜ KK häälekandjat [[Noorte Hääl]]<nowiki/>t ja ajakirja [[Noor Leninlane]]. 1950. aastast anti välja ka ajalehte [[Molodjož Estonii]] (''«Молодежь Эстонии»'') ja [[Säde]] (''«Искра»'').
 
== Ajalugu ==

Navigeerimismenüü