Erinevus lehekülje "Läbimurde auhind fundamentaalfüüsikas" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
(Uus lehekülg: ''''Läbimurde auhind fundamentaalfüüsikas''' (inglise keeles ''The Breakthrough Prize in Fundamental Physics'') on iga-aastane teadusauhind fundamentaalfüüsika valdkonnas...')
 
'''Läbimurde auhind fundamentaalfüüsikas''' ([[inglise keel]]es ''The Breakthrough Prize in Fundamental Physics'') on iga-aastane teadusauhind fundamentaalfüüsika valdkonnas. Fundamentaalfüüsika all peetakse silmas laiemat tõlgendust, see haarab enda alla kalisaks [[teoreetiline füüsika|teoreetilise füüsikagafüüsikale]] ka sellega tihedalt seotud teisi alasid (näiteks [[matemaatika]], kuigi matemaatika alal on olemas ka eraldi [[Läbimurde auhind matemaatikas|läbimurde teadusauhind]]).<ref name="rules"/>
 
Auhinna asutas 2012. aastal Venemaa ärimees [[Juri Milner]]. Auhind antakse juba tuntuse saavutanud teadlastele avastuste (sealhulgas teoreetiliste) eest, mida on teadusringkonnad juba tunnustanud, kuigi eksperimentaalset kinnitust pole veel saanud. Selle poolest ta erineb see auhind [[Nobeli auhind|Nobeli auhinnast]]. Läbimurde auhinna suurus fundamentaalfüüsikas on 3 000 000 $.

Navigeerimismenüü