Erinevus lehekülje "Aleksei Aleksejev" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
{{See artikkel| on filmilavastaja kohta, jalgpalluri kohta vaata artiklit [[Aleksei Aleksejev (jalgpallur)]], näitleja kohta vaata artiklit [[Aleksei Aleksejev (näitleja)]].}}
'''Aleksei Aleksejev''' (sündinud [[16. oktoober|16. oktoobril]] [[1974]]) on [[marid|mari]] päritolu Eesti õpetaja ja filmilavastaja. Ta on sündinud Jõškar-Ola linnas, Mari Vabariigis Venemaal. 2008. aastal  lõpetas Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli magistriõppe professor Rein Marani juures filmirežissööri erialal. 2003. aastal asutas MTÜ „Etnomeedia“, mille eesmärgiks on tutvustada soome-ugri kultuuri, jäädvustada  ja säilitada nende maade rahvaste traditsioone ning kombeid  dokumentaalfilmidena. 2001. aastal täiendas oma teatriajalooalaseid teadmisi   Soomes Tampere Ülikooli humanitaarteaduskonna juures professor Panu Rajala juures.
 
2000. aastal lõpetas Tallinna Pedagoogikaülikooli kultuuriteaduskonna filmi ja video eriala dokumentaalfilmi režissöör-operaatorina. On osa võtnud erinevatest visuaalantropoloogilistest filmifestivalidest. 2000. aastal sai Pärnu antropoloogiliste filmide festivalil noore looja preemia.
Ta on lõpetanud Joškar-Ola Muusikakutsekooli ja Tallinna Pedagoogikaülikooli dokumentaalfilmi režissöör-operaatori erialal.
 
1997. aastal osales Euroopa Liidu projektis „MUS-E“, mille raames  tutvustas marilaste kultuuri ja õpetas mari folkloori Brüsselis, Milanos ja Budapestis. 1994 aastal lõpetas Marimaa Muusika Kolledži näitleja erialal ja töötas Mari Noorsooteatris näitlejana. On lugenud  Eesti Kunstiakadeemias kursust dokumentaalfilmi alused ja andnud  Tallinna Ülikoolis   mari keele algõppe kursust. Töötab  meediaõpetuse õpetajana Saue Gümnaasiumis, õpetab filmitegemist huvikeskustes ja juhendab filmiõpetuse- ning filmiringe. Osaleb aktiivselt Tallinna Mari Seltsi ja Fenno-Ugria Sihtasutuse üritustel.
Ta on loonud mitmeid dokumentaalfilme ("Seitsme järve vahel", "Mari rahva pulmad", "Püha mägi" ja "Laulupidu Marimaal").
 
== Välislingid ==
3

muudatust

Navigeerimismenüü