Erinevus lehekülje "Elektrooniline muusika" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
Tühistati kasutaja 195.250.188.51 (arutelu) tehtud muudatused ja pöörduti tagasi viimasele muudatusele, mille tegi Kuriuss.
P (Tühistati kasutaja 195.250.188.51 (arutelu) tehtud muudatused ja pöörduti tagasi viimasele muudatusele, mille tegi Kuriuss.)
1878. aastal patenteeris [[Thomas A. Edison]] fonograafi, milles kasutati sarnaselt [[Raymond Scott]]i seadmega silindreid. Kuigi üheaegselt kasutati ka silindreid, konstrueeris [[Emile Berliner]] 1887. aastal plaatfonograafi.
 
19871897. aastal konstrueeris [[Thaddeus Cahill]] [[telharmoonium]]i ehk [[dünamofon]]i. Instrument töötas hammasrattageneraatori põhimõttel, kaalus 200 tonni ja oli kaubavaguni suurune. Cahill kasutas iga pooltooni jaoks hiiglaslikku auruga töötavat elektrigeneraatorit (Mehrfachstromerzeuger), mida ta kasutas siinusekujulise väljundpinge saamiseks.
 
Suureks avastuseks, millel oli hiljem sügav mõju elektroonilise muusika arengule, oli [[Lee DeForest]]i 1906. aastal leiutatud trioodaudion (triode audion ehk audion tube). See oli esimene termiline ventiil või vaakumtoru, mis viis muuhulgas elektriliste signaalide loomise ja võimendamiseni, raadioülekanneteni ja elektrilise arvutamiseni.

Navigeerimismenüü