Erinevus lehekülje "Galileo (kosmosesond)" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
P (HC: lisatud Kategooria:Jupiter)
P
Galileo startis 18. oktoobril 1989 missiooni [[STS-34]] pardal, mida teenindas [[kosmosesüstik Atlantis]]. Sond saabus Jupiteri orbiidile 7. detsembril 1995 ja sai esimeseks Jupiteri orbiidile jäänud tehiskaaslaseks. Galileost eraldus Jupiteri orbiidil maandur, mis planeedi atmosfääri sisenedes mõõtis esmakordselt Jupiteri atmosfääri. Sondil olid tõsised probleemid peamise sideantenniga, mis ei avanenud täielikult ning muutis sondiga suhtlemise keeruliseks<ref>[http://www.space.com/18632-galileo-spacecraft.html Space.com:Spacecraft Galileo: To Jupiter and Its Moons]</ref>. Sellest hoolimata sai Galileo esimeseks asteroidist möödunud kosmosesondiks, kui see möödus [[951 Gaspra]]'st ja samuti avastas sond esimese asteroidi kuu, [[Dactyl]]i, mis leiti tiirlemas ümber [[243 Ida]]<ref>[http://solarsystem.nasa.gov/galileo/mission/journey-cruise.cfm NASA Solar System:The Journey to Jupiter The Cruise - The Winding Road to Jupiter]</ref>. 1994. aastal jälgis Galileo komeedi [[Shoemaker-Levy 9]] kokkupõrget Jupiteriga.
 
Galileo uuris missiooni jooksul Jupiteri kuusid, atmosfääri, [[GanymedeGanymedes (kuu)|Ganymedest]]st, [[Callisto (kuu)|Callisto]]t ning [[Io]] vulkanismi. Lisaks avastas sond Jupiteri rõngad ja kaardistas planeedi magnetvälja.
 
Galileo missioon lõpetati 21. septembril 2003 ja sond suunati Jupiteriga kokkupõrkekursile, et vältida planeedi kuude bioloogilist [[Planeetide kaitse|saastamist]]<ref>[http://www.jpl.nasa.gov/missions/galileo/ JPL: Mission to Jupiter - Galileo]</ref>.

Navigeerimismenüü