Antony Armstrong-Jones: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
Resümee puudub
[[Pilt:Anthony Lord Snowdon.jpg|thumb|Antony Armstrong-Jones]]
'''Antony Armstrong-Jones, Snowdoni krahv''' (Antony Charles Robert Armstrong-Jones; [[7. märts]] [[1930]] [[London]] – [[13. jaanuar]] [[2017]] London) oli inglise fotograaf, [[Emmy]]-võitjast dokumentalist ja [[printsess Margaret]]i, kuninganna [[Elizabeth II]] noorema õe endine abikaasa aastatel 1960–1978.
 
== Varane elu ==
 
Antony Armstrong-Jones sündis [[7. märts]]il [[1930]] Londonis. Tema isa, Ronald Owen Lloyd Armstrong-Jones ([[1899]]–[[1966]]) oli advokaat ja ema, Anne Messel ([[1902]]–[[1992]]) oli seltskonnadaam. Antony pärines aristokraatlikust suguvõsast, kuid ei omanud enne abielu ühtegi tiitlit.
 
Ta õppis [[Etoni Kolledž]]is ja [[Cambridge'i ülikool]]is. Pärast ülikooli lõpetamist töötas ta fotograafina, olles tegev moe-, disaini- ja teatrialal. Tema karjäär portreefotograafina sai tuult tiibadesse ning ta sai tuntuks oma kuninglike fotodega.
== Esimene abielu ==
 
[[26. veebruar|26. veebruaril]] [[1960]] kihlus Armstrong [[printsess Margaret]]iga ning nad abiellusid [[6. mai]]l [[1960]] Westminster Abbey's. [[1961]] sai mehest Snowdoni krahv ja Linley viskontvikont. Abielupaaril sündis kaks last:
 
* [[David Armstrong-Jones]]
== Teine abielu ==
 
Pärast lahutust abiellus ArmstongArmstrong [[15. detsember|15. detsembril]] [[1978]] Lucy Mary Daviesega. Nende ainus laps, leedi Frances Armstrong-Jones sündis seitse kuud hiljem, [[17. juuli]]l [[1979]]. See abielu lõppes kaks kümnendit hiljem, kui tuli välja, et mees oli kohtunud teiste naistega ning tal oli ka abielu ajal sündinud illegitiimne laps.
 
== Hilisem elu ==
 
Krahvi illegitiimne poeg, Jasper William Oliver Cable-Alexander sündis [[30. aprill]]il [[1998]], tema ema oli Melanie Cable-Alexander, ''Country Life'' ajakirja toimetaja. Mehe armuke, kellega ta oli suhelnud kakskümmend aastat, Anne Hill, tegi [[1.Country jaanuarLife]]il [[1996]]ajakirja [[enesetapp|enesetapu]]toimetaja.
 
Mehe armuke, Anne Hill, kellega ta oli suhelnud kakskümmend aastat, tegi [[1. jaanuar]]il [[1996]] [[enesetapp|enesetapu]].
 
[[1999]] sai temast parun Armstrong-Jones.
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü