Erinevus lehekülje "1956. aasta Eurovisiooni lauluvõistlus" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
Kõik osalejad saatsid kaks žürii liiget Luganosse. [[Luksemburg Eurovisiooni lauluvõistlusel|Luksemburg]] lubas aga [[Šveits Eurovisiooni lauluvõistlusel|Šveitsi]] žüriil hääletada Luksemburgi eest.
 
VideosalvestisiKuigi üritusesttoona ei olnud Euroopas televisioon veel populaarne, siis võistlust küll näidati televisioonis ja lindistati, kuid peale Lys Assia võiduesituse ei ole videosalvestisi üritusest säilinud. Kuid helisalvestisHelisalvestis on olemas (sellest on küll umbes 20 minutit puudu). Ainukese videona on säilinud Lys Assia võiduesitus.
 
Lauluvõistluse võitis Šveitsi lauljatar [[Lys Assia]] lauluga "Refrain". Punkte ega ülejäänud kohti ei avalikustatud. 1956. aasta võistlus oli ainus, kui sai hääletada oma riigi poolt.
 
Sellel võistlusel oli palju elemente, mida hilisematel võistlustel enam kunagi polnud: kaks laulu ühelt riigilt; salajane hääletamine; žürii võib hääletada teise riigi eest; žürii võib hääletada oma riigi poolt; võitja saab ainult "Grand Prix" tiitli; ainult üks meessoost õhtujuht.
 
==Finaali tulemused==
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü