Eesti valitsus: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
Resümee puudub
Resümee puudub
Valitsuse ametisse astumisel annab suulise ametivande peaminister. Seejärel kirjutavad vande tekstile alla kõik ametisse astuva valitsuse liikmed. Minister, kes astub ametisse pärast valitsuse ametisse astumist, annab suulise ametivande ja kirjutab vandetekstile alla peaministri juuresolekul.
 
Valitsus otsustab tema pädevusse kuuluvaid küsimusi istungil. Istungit juhatab peaminister. Istungid on kinnised, kui valitsus ei otsusta teisiti. Vabariigi Valitsus annab seaduse alusel ja täitmiseks [[määrusVabariigi Valitsuse (õigusteadus)|määrus]]i ja [[Vabariigi Valitsuse korraldus]]i.
 
Valitsus võib oma korraldusega moodustada valitsuskomisjoni, määrates valitsuskomisjoni ülesanded, liikmed ja komisjoni teenindava valitsusasutuse.
Valitsus esitab [[Eesti]] kandidaadid [[Euroopa Komisjon]]i liikme, [[Euroopa Liidu majandus- ja sotsiaalkomitee]] liikme, [[Euroopa Liidu regioonide komitee]] liikme, [[Euroopa Kohus|Euroopa Kohtu]] kohtuniku, Euroopa Kohtu esimese astme kohtu kohtuniku, kohtujuristide ning [[Euroopa Kontrollikoda|Euroopa Kontrollikoja]] liikme ametikohtadele.
 
Valitsus läheb laiali juhul, kui:
# Tuleb kokku riigikogu uus koosseis <br/>
# Peaministri surma puhul<br/>

Navigeerimismenüü