Erinevus lehekülje "Peterburi konservatoorium" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
P (Robot: muudetud 22 intervikilinki, mis on nüüd andmekogus Wikidata)
[[Pilt:Stpeteconservatory.jpg|pisi|Peterburi konservatoorium 1913. aastal.]]
'''Rimski-Korsakovi nimeline Peterburi Riiklik Konservatoorium''' on [[Sankt-PeterburgPeterburi]]iss asuv kõrgem muusikaõppeasutus, [[Venemaa]] vanim [[konservatoorium]].
 
Konservatoorium asutati [[1862]]. aastal pianist [[Anton Rubinstein]]i initsiatiivil [[Vene Muusikaühing]]u muusikaklasside baasil. Rubinsteinist sai ka konservatooriumi esimene direktor ja klaveriprofessor. Konservatooriumi esimene lõpetaja oli [[Pjotr Tšaikovski]] 1865. aastal.
 
1871. aastal kutsuti kompositsiooniteooria ja orkestratsiooni professoriks [[Nikolai Rimski-Korsakov]], kelle harmoonia- ja kompositsiooniteooria õpikud pole tänini aktuaalsustväärtust kaotanud. Rimski-Korsakov pani aluse nende erialade õppekavadele.
Aastatel 1905–1928 oli konservatooriumi rektori ametis helilooja [[Aleksandr Glazunov]]. 1918. aastast on Peterburi konservatoorium riiklik õppeasutus.
 
Tänapäeval on Peterburi konservatooriumil 7 osakonda:
*klaveri
*Klaver
*orkestri
*Orkester
*laulu
*Laul
*lavastamise
*Režissuur
*dirigeerimise ja kompositsiooni
*Dirigeerimine ja kompositsioon
*rahvamuusika
*Rahvamuusika
*muusikateaduse
*Muusikateadus
 
Konservatoorium allub Vene Föderatsiooni kultuuriministeeriumile.
 
Konservatooriumi hoone ehitati 1896. aastal. 1912. aastal tehti hoonelesellele juurdeehitus ja ehitati ümber suur saal.
 
Peterburi konservatooriumis on õppinud mitmed väljapaistvad eesti heliloojad ja muusikud: [[Juhan Aavik]], [[Miina Härma]], [[Mihkel Lüdig]], [[Artur Kapp]], [[August Topman]], [[Rudolf Tobias]], [[Cyrillus Kreek]], [[Peeter Süda]], [[Konstantin Türnpu]], [[Raimund Kull]], [[Mart Saar]], [[Heino Eller]].

Navigeerimismenüü