Tääksi: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
Resümee puudub
Resümee puudub
'''Tääksi''' on küla [[Suure-Jaani vald|Suure-Jaani vallas]] [[Viljandi maakond|Viljandi maakonnas]]. Pindala on 4,94 m<sup>2</sup>. Elanikke on 122 inimest (2006).
 
Külas asubasuvad [[Tääksi ohvriallikas]], [[Tääksi Hiiemägi|Hiiemägi]] ja, [[ohvrikivi]] [[Tääksi Tõnni vakk|Tõnni vakk]], [[Paksu suurkivi]] ja [[Rõngu kivi]]. Külast voolab läbi [[Tääksi oja]], millele on paisutatud [[Tääksi järv]].
 
Küla keskne asutus on [[Tääksi Põhikool]]. Korraldatakse mitmesuguseid spordivõistlusi: Tääksi kümnevõistlus, [[Tääksi järve jooks]], bagi- ja autokrossivõistlused.
==Ajalugu==
 
Tääksi küla teadaolev esmamainimine jääb '''[[1584''']]. aastasse. Selle aasta Viljandi staarostkonna ''Wasth moyza'' (Vastemõisa) mõisa teise vardjaskonna nimekirjas on toodud '''''Taigisth''''' küla koos järgmiste taludega: ''Tomas, Raucep Jan, Szaro Pied, Tutrica Piep'' ja ''Tutrica Macz''.
 
Kõikide talude suurus oli pool adramaad, kuid see oli kasutusel ainult Saru Peedi puhul. Teised kasutasid vaid poolt sellest (ehk ¼ adramaad). Lisaks elas külas vabadik Jaak, kes ei kasutanud maad ega pidanud seega ka midagi tasuma (''Jak bobol niedal nicz nima nicz''). <ref>Polnische Akten IV. Herausgeber Oleg Roslavlev. München, 1973. Lk 172. </ref>

Navigeerimismenüü