Erinevus lehekülje "Hillar Palamets" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
P
P
'''Hillar Palamets''' (kuni 30.05.1936 '''Heisvald'''; sündinud [[13. juuli]]l [[1927]] [[Tallinn]]as) on [[eesti]] ajaloolane, pedagoog ja ajaloo õpetamise metoodik.
 
Palamets omandas keskhariduse Gustav Adolfi Gümnaasiumis ja [[Tallinna 7. keskkool]]is, mille lõpetas 1946. aastal kuldmedaliga. Jätkas [[Tartu Ülikool|Tartu Riikliku Ülikooli]] ajaloo osakonnas, mille lõpetas [[1951]]. aastal kiitusega. Oli 1955-1958 [[Tartu 2. keskkooliKeskkool]]i direktor, seejärel aspirantuuris ja sai 1963. aastal pedagoogikakandidaadiks. 1969. aastal sai Palametsast Tartu Ülikooli dotsent, ta oli Tartu Ülikooli õppejõud 1996. aastani.
 
Nõukogude ajal oli Palametsa põhitegevusalaks ajalooteemalise õppekirjanduse üllitamine, aga ka populaarteadusliku sisuga ajalooraamatute kirjutamine. Samuti pühendus ta Tartu linna ning ülikooli ajaloo uurimisele. Pärast Eesti taasiseseisvumist on Palamets jätkanud tööd kolmes viimases valdkonnas. Tema ainulaadne jutustamisoskus on taganud nii töö raadios ([[Raadio 2]] saates "[[Ajalootund]]", samuti [[Kuku raadio]]s, raadios [[Sun FM]] ja [[Nõmme Raadio]]s) kui ka populaarsed giidituurid, mis tutvustavad tavaliselt Tartu linna või ülikooli.
[[Kategooria:Eesti ajaloolased]]
[[Kategooria:Eesti pedagoogid]]
[[Kategooria:Tartu Ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna lõpetanud]]
[[Kategooria:Tartu Ülikooli õppejõud]]
[[Kategooria:Miina Härma Gümnaasiumi direktorid]]
43 144

muudatust

Navigeerimismenüü