Erinevus lehekülje "Rakvere Spordikeskus" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
vikindus
(vikindus)
'''Rakvere Spordikeskus''' on [[2004]]. aastal loodud [[Rakvere]] linna spordiobjekte haldav keskus.
{{vikindada}}
 
2004. aastal loodud Rakvere Spordikeskus haldab kõiki Rakvere linna spordiobjekte. Objektideks on Rakvere spordihall, staadion ja kergejõustikuruum, Rahu hall, kunstmurustaadion, tennisestaadion, Palermo terviserajad, spordiväljakud ja kergliiklusteed. Rakvere Spordikeskus on võõrustanud spordihallis ja staadionil mitmeid rahvusvahelisi ja kodumaiseid spordivõistlusi ning üritusi.
 
2004. aastal loodud Rakvere Spordikeskus haldab kõiki Rakvere linna spordiobjekte. Objektideks on Rakvere spordihall, staadion ja kergejõustikuruum, Rahu hall, kunstmurustaadion, tennisestaadion, Palermo terviserajad, spordiväljakud ja kergliiklusteed.
== Ajalugu ==
Sporti tehti praeguse spordikeskuse koha peal Rakveres juba 19. sajandi lõpus - staadion avati Kastani puiesteel 1930. aasta mais.
Koos staadioni renoveerimistöödega kerkis 2004. aastal selle kõrvale kaasaegne spordikompleks, kuhu kuuluvad muu hulgas kahe ja poole tuhande istekohaga, kõigile rahvusvahelistele nõuetele vastav spordihall ning kergejõustikumaneež.
Rakvere Spordikeskus on võõrustanud spordihallis ja staadionil mitmeid nii rahvusvahelisi kui ka kodumaiseid spordivõistlusi ja üritusi.
== Objektid ==
=== Rakvere spordihall ===
20. mail 2004 avatud Rakvere spordihall on suuruselt teine spordihall Eestis. Spordihalli aadress on Kastani puiestee 12. Spordiürituste kõrval korraldatakse Rakvere spordihallis kontserte, tsirkuseetendusi, [[Mess|messe]], [[Näitus|näitusi]], [[Seminar|seminare]] ja palju muud. Paljusid rahvusvahelisi võistlusi ja Eesti spordi tippüritusi võõrustavat Rakvere spordihalli külastab igal aastal üle 100 000 inimese. Spordihallis on võimalik harrastada erinevaid spordialasid. On olemas [[Korvpalliväljak|korv]]- ja [[Võrkpalliväljak|võrkpalliväljakud]], juudosaal[[Judo|judosaal]], 15 meetrit kõrge [[kaljuronimissein]], [[jõusaal]], [[Lauatennis|lauatennise]]- ja [[Aeroobika|aeroobikasaal]]. Vaba aega aitavad meeldivalt sisustada ka [[infrapunasaun]] ja [[Saun|leilisaunad]] ning [[kohvik]]. Õppeklassis saab korraldada koosolekuid kuni 50 inimesele ning VIP-ruumis nõupidamisi kuni 12 inimesele.
20. mail 2004 avatud Rakvere spordihall on suuruselt teine spordihall Eestis. Spordihalli aadress on Kastani puiestee 12, 44307 Rakvere.
Spordiürituste kõrval korraldatakse Rakvere spordihallis kontserte, tsirkuseetendusi, messe, näitusi, seminare ja palju muud. Paljusid rahvusvahelisi võistlusi ja Eesti spordi tippüritusi võõrustavat Rakvere spordihalli külastab igal aastal üle 100 000 inimese.
Spordihallis on võimalik harrastada erinevaid spordialasid. On olemas korv- ja võrkpalliväljakud, juudosaal, 15 meetrit kõrge kaljuronimissein, jõusaal, lauatennise- ja aeroobikasaal. Vaba aega aitavad meeldivalt sisustada ka infrapunasaun ja leilisaunad ning kohvik. Õppeklassis saab korraldada koosolekuid kuni 50 inimesele ning VIP-ruumis nõupidamisi kuni 12 inimesele.
=== Staadion ja kergejõustikuruum ===
Staadion ja kergejõustikuruum asuvad Rakvere Spordihalli kõrval aadressil Kastani puiestee 12. Staadion avati 29. mail [[1930]]. Viimati renoveeriti [[2004]].aastal. KõrvalStaadioni kõrval on 2500-kohaline statsionaarne tribüün ja kergejõustikuruum ehk maneež. Staadion ja kergejõustikuruum asuvad Rakvere Spordihalli kõrval aadressil Kastani puiestee 12.
 
=== Kunstmurustaadion ===
Kunstmurustaadion asub Rakveres,[[Võidu tänav (Rakvere)|Võidu]] 67. Kompleksi kuuluvad kunstmurukattega [[jalgpalliväljak]], pallimänguplatsid ([[korvpall]], [[võrkpall]], [[tennis]], [[Rannavõrkpall|rannavolle]]), kergejõustikuosa (8 rajaga jooksusirge, kuulitõukesektor ja kaugushüppekastid), 250-kohaline teisaldatav tribüün.
=== Tennisestaadion ===
Tennisestaadion asub aadressil [[Näituse tänav (Rakvere)|Näituse]] 2a.Tennisestaadionil on 3kolm savi-liiva väljakut,2 riietus-,. 2ja pesemis-pesemisruumid ja 2 tualettruumi, spordiõpperuum, saun, internet. Tennisestaadion asub aadressil Näituse 2a, Rakvere.
 
=== Rahu hall ===
Rahu hall asub [[Rahu tänav (Rakvere)|Rahu]] 15. Hallis on täismõõtmetes pallimängusaal (korvpall, võrkpall), judosaal ja jõusaal.
Täismõõtmetes pallimängusaal (korvpall, võrkpall), saali mõõtmed 17 x 30 m. Lisaks on seal judosaal, jõusaal, juuksur, massaaž. Kompleks asub Rahu 15, Rakveres.
 
=== Palermo terviserajad ===
Terviserajad asuvad [[Palermo (Rakvere)|Palermo linnaosas]].1930-ndatel asusid siin [[Lasketiir|lasketiirud]], [[1985]]. aastast valgustatud suusarada, alates 1999 [[Terviserada|terviserajad]]. ValgustatudRadade suusarada (valgustus kella 6.30-21.00). Pinnakatepinnakate on looduslik javõi kaetud saepurusaepuruga ning radade pikkused on 2,2 km ja 3 km. Terviserajad asuvad Palermo linnaosas.
 
=== Spordiväljakud ===
Rakvere Spordikeskus haldab erinevates linnaosades paiknevaid spordiväljakuid- ja platse, mida on Rakveres kokku 19:
* Kastani puiestee korvpalliväljak
* Kastani puiestee [[skatepark]]
* Kastani puiestee rannavolleplatsid (2)
* Kastani puiestee uisuplats

Navigeerimismenüü