Erinevus lehekülje "Mehikoorma" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 18 baiti ,  5 aasta eest
 
==Vaatamisväärsused==
Mehikoormasse sisenedes jääb paremale poole teed kohalik kalaturg, mille tunneb ära väikese järve järgi. Kalaturu järel, peatänavast vasakul, on Mehikoorma surnuaed,; sellest edasi pahemat kätt jäävad [[1895]]. aastal ehitatud ja maailmasõdades hävitatud [[Mehikoorma kirik|luteri kiriku]] varemed. Mehikoormas on veel ka Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Mehikoorma Koguduse kirik. Suure kiriku varemetest külakeskuse poole astudes näeb vasakul pool Mehikoorma kooli ja teed, mis viib pahemat kätt sadamasse. Pärast seda tuleb paremat kätt bussipeatuse plats, ehk mehikoormaMehikoorma keskpunkt, kus asub ka kauplus. Mehikoormas on olnud veel kaks poodi, mis on nüüd eramajadeks ümber ehitatud.
 
Keskplatsi järel läheb tee otsejoones Ranna platsi poole, kuhu saab oma auto parkida ja vaadata [[26. august]]il [[2006]] avatud ausammast [[Teine maailmasõda|Teises maailmasõjas]] Eesti riigi taastamise eest võidelnud eesti meestele. Platsil on näha ka piirivalvekordon,. kordoniKordoni ees ranna juures on koht, kus saab võrkpalli mängida ja võimelda.
Mehikoorma rand koosneb kolmest liivasest alast, mis kõik on üksteisest eraldatud pillirooga, rannakõrgendikul on [[Mehikoorma tuletorn]]. Vanasti asus seal ka üks puidust näkineiu kuju, millest nüüd on järel ainult betoonist silinder. Rannajoonest 63 meetri kaugusel järve peal on kivikuhi, mis oli vanasti kaldaga ühendatud ja mida kasutati sadamana. Enne [[Taasiseseisvumine|Eesti riikliku iseseisvuse taastamist]] aastal 1991 peeti Mehikoormas suviti üle Peipsi ujumisi.
 

Navigeerimismenüü