Erinevus lehekülje "1956. aasta Eurovisiooni lauluvõistlus" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
P (salvestus > salvestis)
| märkused =
}}
'''Eurovisiooni lauluvõistlus 1956''' oli esimene [[Eurovisiooni lauluvõistlus]], mis toimus [[Lugano]]s, [[Šveits]]is 24. mail. Esimene kontsert viidi läbi põhiliselt raadiosaatena, kuigi stuudios olid ka kaamerad, et näidata võistlusest pilti vähestele Eurooplasteleeurooplastele, kel oli televisioon. Erinevalt järgmistest aastatest sai iga riik osaleda võistlusel kahe lauluga.
 
Korraldajate tungiv soov oli, et osalevad riigid korraldaksid rahvusliku eelvooru. [[Austria Eurovisiooni lauluvõistlusel|Austria]], [[Taani Eurovisiooni lauluvõistlusel|Taani]] ja [[Suurbritannia Eurovisiooni lauluvõistlusel|Suurbritannia]] diskvalifitseeriti, sest nad registreerusid võistlusele pärast ametliku tähtaega.
Videosalvestisi üritusest ei ole säilinud. Kuid helisalvestis on olemas (sellest on küll umbes 20 minutit puudu). Ainukese videona on säilinud Lys Assia võiduesitus.
 
Lauluvõistluse võitis Šveitsi lauljatar [[Lys Assia]] lauluga "Refrain". Punkte ega ülejäänud kohti ei avalikustatud. 1956. aasta võistlus oli ainus, kui sai hääletada oma riigi poolt.
 
==Finaali tulemused==
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü