Erinevus lehekülje "Sigur Rós" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
 
==="Kveikur" (2013)===
24. jaanuaril toimus veebisaidi [[Reddit]] vahendusel avalik veebiintervjuu bändiga, kus fännid kogu maailmast võisid küsida ükskõik mida. Ühtlasi küsiti kuulujutu kohta bändiliikme Kjartan Sveinssoni lahkumisest. See oli esimene kord, kui bänd seda ametlikult kinnitas. Bänd kirjutas;: "Jah, ta on bändist lahkunud. Ta väitis, et on poole oma elust veetnud bändi tehes ja tema jaoks on aeg nüüd midagi teistsugust proovida." Kjartani lahkumisest alates sai bändis "kolmeosaline bänd", nagu nad nüüd ennast ise kutsuvad.
 
Hoolimata Kjartani lahkumisest andis bänd 22. märtsil teada, et peatselt on valmimas nende seitsmes stuudioalbum "Kveikur" ("Taht"). Samal päeval avaldasid nad ühtlasi esimese singli uuelt albumilt "Brennisteinn" ("Tulikivi"). Album avaldati [[14. juuniljuuni]]l. Selle kohta väideti kohe, et toimunudnende loomingus on nii muusikaliselt kui ka temaatiliselt toimunud suur muutus nende loomingus, lisandunud on agressiivsem heli võrreldes varasemate albumitega.
 
Kriitikud hindasid albumit kõrgelt, lisades, et kiidavad heaks uue muusikalise lähenemise ja puuduliku kommertsimaigu. Järgnes uus plaadituur, mis oli eelmistest interaktiivsem – kontserte oli võimalik otseülekandena jälgida interneti vahendusel ja ka veebikaamerat ise kontrollida. Bänd esines 2. septembril ka [[iTunes FestivalilFestival]]il. Paljud eestlased said nautida bändi esinemist Positivuse[[Positivus]]e festivalil Lätis[[Läti]]s Salatsis[[Salatsi]]s.
 
==Liikmed==
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü