Henn Arvo: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Resümee puudub
1. rida: 1. rida:
{{toimeta}}
{{toimeta}}
'''Henn Arvo''' (ka '''Henn Arwo''', pseudonüüm "Jok", enne eestistamist aastani [[1935]] '''Johannes Kõpman'''; [[31. jaanuar]] [[1915]] [[Viljandi]] - [[17. august]] [[1984]] [[Montreal]], [[Kanada]]) oli eesti kergejõustiklane, spordiajakirjanik, spordikohtunik ja karikaturist.
'''Henn Arvo''' (ka '''Henn Arwo''', pseudonüüm "Jok", enne eestistamist aastani [[1935]] '''Johannes Kõpman'''; [[31. jaanuar]] [[1915]] [[Viljandi]] [[17. august]] [[1984]] [[Montreal]], [[Kanada]]) oli eesti kergejõustiklane, spordiajakirjanik, spordikohtunik ja karikaturist.


Ta on lõpetanud [[Viljandi Maagümnaasium]]i.
Ta on lõpetanud [[Viljandi Maagümnaasium]]i.


1935. aastal panid ''Eia'' ([[Evald Reier]])ja ''Jok'' Viljandis Tartu tänavas Romantsovi majas kahe peale üles oma esimese šaržinäituse. Sellele järgnesid näitused Põltsamaal, Narvas, Paides, Tapal, Tõrvas, Tallinnas ja mujal. 1936 aasta sügisel võeti koos Eia ([[Evald Reier]])reis ümber Euroopa. Reisil teeniti raha kohapeal tuntud inimestest šarže tehes. Pärast Euroopa reisilt naasmist korraldasid Jok ja Eia mitmeid näitusi Eestis ja jõudsid oma piltidega veel Helsingisse, Lahtisse ja Hämeenlinna. 1941. aasta suve lõpul avasid Eia, Jok ja [[Edmund Valtman]] Viljandis Lossi tänaval oma stuudios nn karikatuuripuhveti, kus igaüks võis endast mõõduka tasu eest lasta šarži teha.
1935. aastal panid ''Eia'' ([[Evald Reier]]) ja ''Jok'' Viljandis Tartu tänaval Romantsovi majas kahe peale üles oma esimese [[šarž]]inäituse. Sellele järgnesid näitused [[Põltsamaa]]l, [[Narva]]s, [[Paide]]s, [[Tapa]]l, [[Tõrva]]s, [[Tallinn]]as ja mujal. 1936. aasta sügisel võeti koos Eiaga ette reis ümber Euroopa. Reisil teeniti raha kohapeal tuntud inimestest šarže tehes. Pärast Euroopa reisilt naasmist korraldasid Jok ja Eia mitmeid näitusi Eestis ja jõudsid oma piltidega veel [[Helsingi]]sse, [[Lahti]]sse ja [[Hämeenlinna]]. 1941. aasta suve lõpul avasid Eia, Jok ja [[Edmund Valtman]] Viljandis [[Lossi tänav]]al oma stuudios nn karikatuuripuhveti, kus igaüks võis endast mõõduka tasu eest lasta šarži teha.


==Isiklikku==
==Isiklikku==
Abikaasa: Helmi; tütar: Kersti Puhvel
Abikaasa Helmi; tütar Kersti Puhvel.



==Sport==
==Sport==
Kaheksakordne Eesti meister aastatel 1938–1943: viiel korral Eesti meister 400 m tõkkejooksus, kolmel korral teatejooksudes "Sakala" meeskonnas.
* 8-kordne Eesti meister 1938-1943
* 5 korral Eesti meistriks 400 m tõkkejooksus,
* 3 korral teatejooksudes "Sakala" meeskonnas


==Töökohad==
==Töökohad==
* Ajaleht [[Eesti Spordileht]] – kaastööline, karikaturist
* Kanadas, kindlustusagent
* Ajaleht [[Eesti Spordileht]], Eesti, kaastööline; karikaturist
* Ajaleht [[Sakala]] toimetuse liige
* [[Riigi Ringhääling]] spordiajakirjanik (1939)
* Ajaleht [[Sakala]], Viljandi, toimetuse liige
* Kindlustusagent Kanadas
* Aluminium Company Alcan, Kanada, (Oli oma ajakiri, millele ta tegi karikatuure)
* Aluminium Company Alcan (Kanada) – ettevõttel oli oma ajakiri, millele ta tegi karikatuure
* Riigi Ringhääling, Eesti, sporiajakirjanik (1939)


==Välislingid==
==Välislingid==

Redaktsioon: 10. jaanuar 2016, kell 02:26

Henn Arvo (ka Henn Arwo, pseudonüüm "Jok", enne eestistamist aastani 1935 Johannes Kõpman; 31. jaanuar 1915 Viljandi17. august 1984 Montreal, Kanada) oli eesti kergejõustiklane, spordiajakirjanik, spordikohtunik ja karikaturist.

Ta on lõpetanud Viljandi Maagümnaasiumi.

1935. aastal panid Eia (Evald Reier) ja Jok Viljandis Tartu tänaval Romantsovi majas kahe peale üles oma esimese šaržinäituse. Sellele järgnesid näitused Põltsamaal, Narvas, Paides, Tapal, Tõrvas, Tallinnas ja mujal. 1936. aasta sügisel võeti koos Eiaga ette reis ümber Euroopa. Reisil teeniti raha kohapeal tuntud inimestest šarže tehes. Pärast Euroopa reisilt naasmist korraldasid Jok ja Eia mitmeid näitusi Eestis ja jõudsid oma piltidega veel Helsingisse, Lahtisse ja Hämeenlinna. 1941. aasta suve lõpul avasid Eia, Jok ja Edmund Valtman Viljandis Lossi tänaval oma stuudios nn karikatuuripuhveti, kus igaüks võis endast mõõduka tasu eest lasta šarži teha.

Isiklikku

Abikaasa Helmi; tütar Kersti Puhvel.

Sport

Kaheksakordne Eesti meister aastatel 1938–1943: viiel korral Eesti meister 400 m tõkkejooksus, kolmel korral teatejooksudes "Sakala" meeskonnas.

Töökohad

  • Ajaleht Eesti Spordileht – kaastööline, karikaturist
  • Ajaleht Sakala – toimetuse liige
  • Riigi Ringhääling – spordiajakirjanik (1939)
  • Kindlustusagent Kanadas
  • Aluminium Company Alcan (Kanada) – ettevõttel oli oma ajakiri, millele ta tegi karikatuure

Välislingid