Erinevus lehekülje "Ameerika Ühendriikide Föderaalne Lennuamet" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
P
P
'''Ameerika Ühendriikide Föderaalne Lennuamet''' ([[inglise {{keel]]es ''-en|Federal Aviation Administration''}}, lühendatult '''FAA''') on [[Ameerika Ühendriigid|Ameerika Ühendriikide]] riiklik lennuamet. FAA on [[Ameerika Ühendriikide Transpordiministeerium]]i allasutus, mis tegeleb Ameerika Ühendriikide tsiviillennuliikluse kõigi aspektide reguleerimisega ja järelevalvega. USA Föderaalne Lennuamet loodi [[1958]]. aastal föderaalse lennundusseadusega (''Federal Aviation Act'') ja kandis alguses nimetust Föderaalne Lennundusagentuur (''Federal Aviation Agency''). Oma praeguse nimetuse sai asutus [[1966]]. aastal, kui sellest sai Ameerika Ühendriikide Transpordiministeeriumi allasutus.
 
FAA on [[Ameerika Ühendriikide Transpordiministeerium]]i allasutus, mis tegeleb Ameerika Ühendriikide tsiviillennuliikluse korraldamise ja järelevalvega.
 
USA Föderaalne Lennuamet loodi [[1958]]. aastal föderaalse lennundusseadusega ({{keel-en|Federal Aviation Act}}) ja algselt oli selle nimetuseks Föderaalne Lennundusagentuur ({{keel-en|Federal Aviation Agency}}). Oma praeguse nimetuse sai asutus [[1966]]. aastal, kui sellest sai Ameerika Ühendriikide Transpordiministeeriumi allasutus.
 
[[Kategooria:Lennundus]]

Navigeerimismenüü