Erinevus lehekülje "Athos (musketär)" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
sarnanema millele > millega
P (Robot: muudetud 16 intervikilinki, mis on nüüd andmekogus Wikidata)
P (sarnanema millele > millega)
Dumas' teoste põhjal on Athose täielikuks nimeks '''Olivier d'Athos de la Fère''' ning tema eluaeg jääb vahemikku umbes 1595–1661. "Kolmes musketäris" on Athos [[d'Artagnan]]i ja veel kahe musketäri, [[Aramis]]e ja [[Porthos]]e sõber. Athos on seltskonnast kõige vanem ja tal on sünge minevik, mis seob teda [[mileedi de Winter]]iga. Oma minevikumured uputab ta tavaliselt alkoholi. "Kolme musketäri" lõpuks selgub, et Athos on La Fère'i [[krahv]], kes oli kunagi de Winteriga abielus.
 
Kahes järjeromaanis tuntaksegi Athost krahv de la Fère'i nime allina, kes elab oma mõisavaldustes ning kellel on noor kangelaslik poeg, [[vikont]] [[Raoul de Bragelonne]]. Tema eesnime, sarnaselt PorthoselePorthose omaga, romaanides ei avalikustata, kuid Dumas' näidendis "Musketäride noorus", kutsub noor mileedi teda Olivier'ks.
 
Teatud määral põhineb Athose tegelaskuju musketär [[Armand d'Athos]]el (umbes 1615–1643), kellega tal peale nime on siiski vähe ühist. Athose nimi on võetud ilmselt [[Athos-Aspis]]e valla järgi Lõuna-[[Prantsusmaa]]l [[Gaskoonia]]s, samuti on see seotud [[Áthos]]e mäega [[Kreeka]]s.
 
Athose tegelaskuju on esinenud ka mitmetesmitmes filmidesfilmis ja telesarjadestelesarjas, mis on musketäride loo põhjal tehtud.
 
[[Kategooria:Kirjandusteoste tegelased]]
123 581

muudatust

Navigeerimismenüü