Eesti-Venemaa piir: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Dorpater (arutelu | kaastöö)
Resümee puudub
kasutatud variantnimi
1. rida: 1. rida:
{{ajakohasta}}
{{ajakohasta}}

'''Eesti-Venemaa piir''' (ka '''Eesti-Vene piir''') on [[Eesti]] ja [[Venemaa]] vaheline ajutine kontrolljoon, mille pikkus on 294 km{{lisa viide}}. See on põhijoontes muutumatu olnud alates 1945. aastast, kui see tähistas [[Eesti NSV]] [[administratiivpiir]]i [[Vene NFSV]]-ga (väiksemad muudatused toimusid 1967. aastal).
'''Eesti-Venemaa piir''' (ka '''Eesti-Vene piir''', '''Eesti-Vene(maa) kontrolljoon''') on [[Eesti]] ja [[Venemaa]] vaheline ajutine kontrolljoon, mille pikkus on 294 km{{lisa viide}}. See on põhijoontes muutumatu olnud alates 1945. aastast, kui see tähistas [[Eesti NSV]] [[administratiivpiir]]i [[Vene NFSV]]-ga (väiksemad muudatused toimusid 1967. aastal).


Eesti NSV piirides on Eesti kujutis ka [[Eesti euromündid|Eesti euromüntidel]], kuigi müntide esialgsel kavandil oli Eestit kujutatud Tartu rahulepingujärgsetes piirides.
Eesti NSV piirides on Eesti kujutis ka [[Eesti euromündid|Eesti euromüntidel]], kuigi müntide esialgsel kavandil oli Eestit kujutatud Tartu rahulepingujärgsetes piirides.

Redaktsioon: 11. oktoober 2015, kell 15:37

Eesti-Venemaa piir (ka Eesti-Vene piir, Eesti-Vene(maa) kontrolljoon) on Eesti ja Venemaa vaheline ajutine kontrolljoon, mille pikkus on 294 km[viide?]. See on põhijoontes muutumatu olnud alates 1945. aastast, kui see tähistas Eesti NSV administratiivpiiri Vene NFSV-ga (väiksemad muudatused toimusid 1967. aastal).

Eesti NSV piirides on Eesti kujutis ka Eesti euromüntidel, kuigi müntide esialgsel kavandil oli Eestit kujutatud Tartu rahulepingujärgsetes piirides.

Eesti Vabariigi piiri, mis on määratud Tartu rahulepinguga 1920. aastal ja mis toimis riikidevahelise piirina kuni Eesti okupeerimise ja annekteerimiseni Nõukogude Liidu poolt 1940. aastal, üldiselt ignoreeritakse tänapäeval.

18. veebruaril 2014 sõlmiti Moskvas Eesti ja Venemaa vahel piirileping, milles kinnitati vastastikku territoriaalsete nõudmiste puudumist.

Välislingid