Erinevus lehekülje "Kuu keskmine õhutemperatuur" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
P
'''Kuu keskmine õhutemperatuur''' on [[kliimanäitaja]], mis arvestatakse mingis kohas tehtud [[vaatlus]]te alusel. Selleks arvestatakse antud [[kuu]] jooksul mõõdetud [[õhutemperatuur]]ide alusel iga päeva [[ööpäeva keskmine õhutemperatuur|ööpäeva keskmisi õhutemperatuure]], need liidetakse ningja jagatakse päevade arvuga. Kuna üks aasta võib olla soojem või külmem mitmeaastase keskmisega võrreldes soojem või külmem, siis tegelikult kasutatakse klimatoloogias '''kuu mitmeaastanemitmeaastast keskminekeskmist õhutemperatuurõhutemperatuuri''', mis arvestatakse selles kohas tehtud mitmeaastaste vaatluste alusel. Kogu [[vaatluseperioodVaatlusperiood|vaatlusperioodi]]i (mis peab olema vähemalt 30-aastane) andmed liidetakse ningja jagatakse aastate arvuga.
 
Kõige olulisemad kliimanäitajad, mis iseloomustavad kohtakoha kliimat, on [[jaanuari keskmine õhutemperatuur|jaanuari]] ja [[juuli keskmine õhutemperatuur]]. MõnedesMõnes kohtadeskohas (põhjapoolkera mere ääres) on aga kõige külmem ja soojem kuudkuu jaanuari ja juuli asemel vastavalt [[veebruar]] ja [[august]], siis kasutatakse nende kohtade kliima iseloomustamisel veebruari ja augusti keskmisedkeskmisi õhutemperatuuridõhutemperatuure.
 
Eestis oli kõige soojem kuu juuli [[2010]]. aastal, kui kuu keskmine õhutemperatuur [[Narva-Jõesuu]]s oli +23,4º °C. Kõige külmem kuu oli jaanuar [[1987]]. aastal, kui [[Narva]]s oli kuu keskmine õhutemperatuur -18–18,0º °C.<ref>[http://www.emhi.ee/?ide=6,747,748 EMHI koduleht]</ref>
 
== Vaata ka ==
131 938

muudatust

Navigeerimismenüü