Erinevus lehekülje "Windows 98" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 27 baiti ,  5 aasta eest
P
näpukas
P (näpukas)
{{keeletoimeta}}
'''Windows 98''' (koodnimega '''Memphis''') on [[graafiline kasutajaliides|graafilise kasutajaliidesega]] [[operatsioonisüsteem]], mille [[Microsoft]] laskisandis välja [[25. juuni]]l [[1998]].
 
Windows 98 on [[Windows 95]] järglane. Mõlemad on hübriidsed 16/32-bitised monoliitsed [[MS-DOS|MS-DOS-]]il baseeruvapõhineva [[buudilaadur]]iga tooted. Windows 98-le järgnes [[14. september|14. septembril]] [[2000]] [[Windows Me]].
 
== Iseloomustavad tunnused ==
 
DOS-il põhinevatest süsteemidest peetakse Windows 98-t tavaliselt parimaks. Windows Me ei ole nii stabiilne, mis ilmneb siiski vaid üksikute [[riistvara]] ja [[tarkvara]] konfiguratsioonide korral. MS-DOS on integreeritud tervikusse ja nagu Windows 95-s , nii ka Windows 98-s jäi DOS-i põhiliseks ülesandeks vaid süsteemikäivitus.
 
Windows 98-t on kaks versiooni: esialgne väljalase ja Windows 98 SE (''Second Edition'' e teine väljalase).
== Esimese väljaslaske uuendused Windows 95-ga võrreldes ==
 
Windows 98 on esimene MS-DOS-põhine operatsioonisüsteem, mis juba oma põhiinstallatsoonispõhiinstallatsioonis on läbi ja lõhki 32-bitine: erinevalt Windows 95-st enam üksikuid mooduleid ja taustaprogramme 16-bitises režiimis ei käivitata. Seetõttu töötavad mõned vanemad DOS-programmid Windows 98-s aeglasemalt kui Windows 95-s.
 
Uuendusteks olid parem [[Accelerated Graphics Port|AGP]] ja [[Universal Serial Bus|USB]] toetustugi. Mõlemad olid juba Windows 95 B-väljalaskes, kuid USB toetustugi on seal nii vigane, et enamik [[draiver]]eid end alles Windows 98-s installida lasevad. Suuremad kui 2 GbGB [[kõvaketas|kõvakettad]] on [[FAT32]] -failisüsteemiga (need olid samuti Windows 95 B-väljalaskes).
 
Osa vahendeid, mida saab Windows 95-s [[Internet Explorer]] 4.0 versiooniga lisada, on Windows 98-sse juba integreeritud, näiteks Internet Exploreri integreerimine [[kasutajaliides]]esse, [[Active Desktop]], tõhusam Windows Explorer, UNC (Uniform/Universal Naming Convention – aadressidele ja võrguarvutitele saab aadressiribastaadressiribalt juurde pääseda).
 
Kuna sarnaseid funktsioone Windows 95-ga sarnaseid funktsioone oli päris palju, levis SE-väljalaske ilmumiseni kriitikat, et Windowsi on liiga vähe arendatud ja uus operatsioonisüsteem on peamiselt [[turundus]]likel põhjustel turule toodud.
 
Lisaks ilmnesid esimeses väljalaskes stabiilsuse ja [[ühilduvus]]e probleemid. Neid võis aimata juba operatsioonisüsteemi lõppversiooni esitlusel 1998, kui [[Bill Gates]]i kaasesineja tõi täiendavat riistvara ühendades paha aimamata esile [[sinine surmaekraan|sinise surmaekraani]].<ref>[http://news.bbc.co.uk/1/hi/sci/tech/81155.stm BBC uudis], juhtumist on olemas ka [http://www2.dlitz.net/pages/cool/Bill_Gates_watches_Microsoft_Windows_98_crash.mpeg video]</ref>
=== ScanDisk ===
 
ScanDisk on väike [[arvutiprogramm|programm]], mis kontrollib, kõvaketastega tõrgete,kõvakettal vigadeesine jne.tõrkeid ja järelevigu. Windows 98-s muutus ScanDiski töölepanek süsteemikäivituse ajal kohustuslikuks pärast mis tahes [[taaskäivitus]]t, mis toimus opertsioonisüsteemioperatsioonisüsteemi normaalse kinnipanekuta (tavaliselt toitekatkestus).
 
=== Kettadefragmentor ===
 
Kettadefragmentor aitab osade kaupa kõvakettale salvestatud failid kirjutada failisüsteemis järjestikku. SeekauduSellega kiireneb [[fail]]ide lugemine ja kirjutamine ning kiireneb süsteemi käivitamine. Kettadefragmentor pärineb [[Symantec]]i [[Norton DiskDoctor]]ist.
 
== DirectX ==
 
Microsoft Windows 98-le saab installeeridainstallida [[DirectX]] 9.0 C versiooni.
 
== Internet Explorer ==
|[[Internet Explorer 5|Internet Explorer 5.0]]
|}
Viimane Internet Explorer'iExploreri versioon, mis toetas Windows 98-t, oli Internet Explorer 6 SP1.
==Viited==
{{viited}}
123 375

muudatust

Navigeerimismenüü