Erinevus lehekülje "Pearl Harbor (film)" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
näpukas
P
P (näpukas)
}}
 
"'''Pearl Harbor'''" on [[2001]]. aastal valminud [[Ameerika Ühendriigid|Ameerika Ühendriikide]] sõjafilm, mille lavastas [[Michael Bay]]. Film räägib [[Teine maailmasõda|II maailmasõja]] ajal toimunud jaapanlaste rünnakust USA mereväebaasile [[Pearl Harbor]]is ja sellele järgnevast ameeriklasete vasturünnakust [[Jaapan]]i saarele [[Honshū]], mida juhtis kolonelleitnant [[Jimmy Doolittle|Doolittle]].
 
Filmi produtsendid olid [[Jerry Bruckheimer]] ja Michael Bay, kes on ka varem koostööd teinud filmidega "[[Armageddon (film)|Armageddon]]" ja "[[Kaljukindlus]]".
 
==Sisu==
1941. aastal on [[Euroopa]]s käimas [[Teine maailmasõda|II maailmasõda]], millest [[Ameerika Ühendriigid|USA]] ennastüritab eemale üritab hoida. Rafe McCawley ([[Ben Affleck]]) ja Danny Walker ([[Josh Hartnett]]) on noored Ameerika sõjapiloodid, kes treenivad major Jimmy Doolittle'i ([[Alec Baldwin]]) juures. Ühel päeval teatab Doolittle Rafe'ile, et ta on vastu võetud ''Eagle Squadroni'', mis on vabatahtlikest USA pilootidest koosnev eskaader, mis läheb [[Suurbritannia]]le appi [[Saksamaa]] vastu võitlema. Rafe on aga hiljuti kohtunud medõe Evelyniga ([[Kate Beckinsale]]) ja peab ta raske südamega maha jätma.
 
Samal ajal kui Rafe [[Inglismaa]]le läheb, saadetakse Evelyn, Danny ja teised ohvitserid [[Pearl Harbor]]isse [[O'ahu]]l. Rafe ütleb: "Sõjast kaugemal seal enam olla ei saa" ja see on tõsi, Pearl Harboril mööduvad sõdurite päevad surfates ja päikest võttes. Rafe on aga sõjakoldes Euroopas – ühel päeval tulistatakse ta lennuk alla ning ta kukub merre ja jääb kadunuks.
 
Evelyn ja Danny on uudisest kuuldes suures ahastuses, kuid leiavad peagi üksteiselt lohutust ning armuvad. Mõne aja pärast saabub Rafe ootamatult Pearl Harborisse ja selgub et [[Prantsusmaa|Prantsuse]] kalalaev oli ta merest leidnud ja päästnud. Rafe peab aga pettumusega tõdema, et tema parim sõber on ta armastatu üle löönud.
 
Samal ajal plaanib [[Jaapan]] rünnakut Pearl Harborile, ilma et USA sõjaluure nende kavatsusets teada saaks ning [[7. detsember|7. detsembri]] varahommikul saadab Jaapan 350 sõjalennukit Pearl Harborit ründama. Esmasihiks on suured Ameerika sõjalaevad ning seejärel minnakse lennubaasi kallale. Rafe ja Danny, kes on pärast eelmise õhtu baarikaklust autosse magama jäänud, ärkavad lennumüra peale ja tormavad lennubaasi. Kahepeale suudavad nad alla tulistada 7 jaapanlaste lennukit, ning ameeriklaste vastupanu märgates, otustabotsustab Jaapan taganeda. Rafe'ist ja Dannyst saavad kangelased ning nad edutatakse kapteniteks.
 
Hukub üle 3000 ameeriklase ja president [[Franklin D. Roosevelt]] ([[Jon Voight]]) tahab jaapanlastele kätte maksta ning nende nõrgimat kohta valusalt rünnata. Rafe ja Danny kutsutakse missioonil osalema ning enne kui nad lahkuvad, ütleb Evelyn Rafe'ile et ootab Danny last, aga ei taha, et Danny seda veel teaks.
Ülesandeks on rünnata [[Tōkyō]]t ja seejärele maanduda [[Hiina]]s. Missioon ei kulge aga nii nagu plaanitud – lennukid peavad varem õhku tõusma ning pole teada kas Hiinasse jõudmiseks kütust jätkub. Pärast pommitamist lendavad Rafe ja Danny koos Hiina suunas ja hetk enne, kui neil kütus otsa lõppeb, näevad nad maismaad. Rafe üritab kõigepealt maanduda, kuid näeb kaldal Jaapani sõdureid ning käsib Dannyl mujal maanduda. Rafe'i lennukil saab aga kütus otsa ja ta peab maanduma. Maa peal ründavad teda kohe jaapani sõdurid. Danny tuleb talle appi, kuid kukub seejärel alla. Rafe tormab Dannyt päästma ja jaapanlased piiratavad nad sisse. Neil õnnestub jaapanlastest jagu saada, aga tulevahetuses saab Danny surmavalt haavata. Rafe võtab ta oma käevangu ja ütleb, et ta ei tohi surra, kuna Evelyn ootab last ja ta saab isaks. Oma viimase hingetõmbega ütleb Danny, et Rafe peab ise ta lapsele isa eest olema.
 
USA-s ootab Evelyn saabuvaid sõdureid ning ta nägu läheb naerule kui näeb Rafe'i lennuki pealt maha tulemas, kuid sekund hiljem näeb ta Rafe'i taga olevat kirstu. Paar aastat hiljem elavad Rafe, Evelyn ja nende poeg Danny [[Tennessee]]s farmis ja Rafe küsib väikeselt Dannylt, kas ta tahab lendama minna, ja too on õhinal nõus.
 
==Välislingid==
123 375

muudatust

Navigeerimismenüü