Andero Uusberg: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Tkivisik (arutelu | kaastöö)
Esimese lõigu täiendus, pildi autori ja litsentsi välja toomine pildi all
15. rida: 15. rida:


==Elukäik==
==Elukäik==
* Andero Uusberg pälvis summa cum laude psühholoogia doktorikraadi 10. juunil 2014 Tartu Ülikoolis. Doktoritöö teema oli [[EEG|Electroencephalographic]] insights into affective attention” <ref>[http://www.psychology.ut.ee/et/uudised/andero-uusbergi-doktoritoo-electroencephalographic-insights-affective-attention-kaitsmine Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi veebileht, uudised]</ref>.
Andero Uusberg pälvis ''summa cum laude'' psühholoogia doktorikraadi 10. juunil 2014 Tartu Ülikoolis. Doktoritöö teema oli "[[EEG|Electroencephalographic]] insights into affective attention" <ref>[http://www.psychology.ut.ee/et/uudised/andero-uusbergi-doktoritoo-electroencephalographic-insights-affective-attention-kaitsmine Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi veebileht, uudised]</ref>. Aastast 2007 on ta töötanud [[Tartu Ülikooli psühholoogia instituut|Tartu Ülikooli psühholoogia instituudis]] teadurina <ref name="ETIS">[https://www.etis.ee/portaal/isikuCV.aspx?PersonVID=41121&lang= ETIS - Andero Uusberg]</ref>. Andero Uusberg on Tartu Ülikooli kognitiivse psühholoogia ja mõjutamispsühholoogia ainete õppejõud.

* Aastast 2007 on ta töötanud Tartu Ülikooli psühholoogia instituudis teadurina <ref name="ETIS">[https://www.etis.ee/portaal/isikuCV.aspx?PersonVID=41121&lang= ETIS - Andero Uusberg]</ref>. Andero Uusberg on ülikoolis kognitiivse psühholoogia ja mõjutamispsühholoogia ainete õppejõud.
* Aastast 2003 on Uusberg viinud läbi koolitusi MTÜ Eesti Väitlusseltsi Väitluskoolituses teemadel “Kuidas jõuda heade otsusteni?, “Mõtestatud esinemine”, “Argumenteerimine ja veenmine” <ref>[http://www.vaitluskoolitus.ee/kes-me-oleme/meeskond/andero-uusberg Väitluskoolituse veebileht, koolitajast Andero Uusberg]</ref>.
Aastast 2003 on Uusberg teinud koolitusi MTÜ [[Eesti Väitlusselts]]i Väitluskoolituses teemadel "Kuidas jõuda heade otsusteni?", "Mõtestatud esinemine" ning "Argumenteerimine ja veenmine"<ref>[http://www.vaitluskoolitus.ee/kes-me-oleme/meeskond/andero-uusberg Väitluskoolituse veebileht, koolitajast Andero Uusberg]</ref>.

* 2007. aastal töötas ta [[Tartu Linnavalitsus]]e avalike suhete osakonna juhatajana <ref name="ETIS" />.
* 2003. aastalt töötas ta Terevisiooni saatejuhina <ref>[https://arhiiv.err.ee/vaata/terevisioon-75503 ERR arhiiv]</ref>.
2007. aastani töötas ta [[Tartu Linnavalitsus]]e [[Tartu linnavalitsuse avalike suhete osakond|avalike suhete osakonna]] juhatajana<ref name="ETIS" />. 2003. aastast töötas ta [[Terevisioon]]i saatejuhina<ref>[https://arhiiv.err.ee/vaata/terevisioon-75503 ERR arhiiv]</ref>.


==Sõnavõtte meedias==
==Sõnavõtte meedias==

Redaktsioon: 13. juuni 2015, kell 21:25

Andero Uusberg
Andero Uusberg (juuni 2010).
Pilt: Helen Uibo
CC BY-SA 3.0
Sünniaeg 8. juuni 1980 (43-aastane) Muuda Vikiandmetes
Rapla, Eesti

Andero Uusberg (sündinud 8. juunil 1980 Raplas), on eesti psühholoog ja Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi õppejõud ja teadur. Eksperimentaalpsühholoogina on ta peamiselt uurinud emotsioone ja otsustusprotsesse, täpsemalt nende käitumuslikke, kortikaalseid ja psühhofüsioloogilisi korrelaate.

Elukäik

Andero Uusberg pälvis summa cum laude psühholoogia doktorikraadi 10. juunil 2014 Tartu Ülikoolis. Doktoritöö teema oli "Electroencephalographic insights into affective attention" [1]. Aastast 2007 on ta töötanud Tartu Ülikooli psühholoogia instituudis teadurina [2]. Andero Uusberg on Tartu Ülikooli kognitiivse psühholoogia ja mõjutamispsühholoogia ainete õppejõud.

Aastast 2003 on Uusberg teinud koolitusi MTÜ Eesti Väitlusseltsi Väitluskoolituses teemadel "Kuidas jõuda heade otsusteni?", "Mõtestatud esinemine" ning "Argumenteerimine ja veenmine"[3].

2007. aastani töötas ta Tartu Linnavalitsuse avalike suhete osakonna juhatajana[2]. 2003. aastast töötas ta Terevisiooni saatejuhina[4].

Sõnavõtte meedias

  • 2014. aasta juunis avaldati Eesti Päevalehes Andero Uusbergi kirjutatud artikkel “Kas peaksime end pealetükkiva reklaami eest kaitsma?” [5]
  • 2013. aasta novembris esines ta TEDxTartu konverentsil kõneledes teemal “Mõjutamise eetikast” [6]. Uusberg arutles, millistel juhtudel on inimeste mõjutamine meedias eetiline.
  • 2013. aasta jaanuaris kirjutas Uusberg ajakirjas Psühholoogia Sinule artikli pealkirjaga “Kehakeel - kas seda tasub uskuda?” [7]
  • 2010. aastal võttis Uusberg osa Postimehe online-väitlusest eutanaasia teemal. [8]

Isiklikku

Ta on Urve Uusbergi ja Valter Uusbergi poeg ning Pärt Uusbergi ja Uku Uusbergi vend.

Viited

  1. Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi veebileht, uudised
  2. 2,0 2,1 ETIS - Andero Uusberg
  3. Väitluskoolituse veebileht, koolitajast Andero Uusberg
  4. ERR arhiiv
  5. Uusberg, A. (2014). Kas peaksime end pealetükkiva reklaami eest kaitsma? ‘’Eesti Päevaleht’’, 6. juuni [1]
  6. TEDxTartu (02.11.2013). "Mõjutamise eetikast: Andero Uusberg at TEDxTartu" (video) (eesti keel). Teaduskeskus AHHAA Tartus. Vaadatud 08.06.2014.{{netiviide}}: CS1 hooldus: tundmatu keel (link)
  7. Andero Uusberg (01.2013). "Kehakeel - kas seda tasub uskuda? Mõjutamise eetikast: Andero Uusberg at TEDxTartu". Psühholoogia Sinule (eesti keel). Osaliselt kättesaadav, viidatud Väitluskoolituse kodulehe kaudu. Vaadatud 08.06.2014. {{netiviide}}: kontrolli kuupäeva väärtust: |Aeg= (juhend)CS1 hooldus: tundmatu keel (link)
  8. "Eutanaasia tuleb Eestis seadustada". Postimees (eesti keel). 08.02.2010. Online väitlus. Vaadatud 08.06.2014.{{netiviide}}: CS1 hooldus: tundmatu keel (link)

Välislingid