Gravitatsioonikonstant: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Resümee puudub
PResümee puudub
1. rida: 1. rida:
'''Gravitatsioonikonstant''' on füüsikaline [[konstant]]. Tähis G. <math>G = 6,6720 \cdot10^{-11} \frac{Nm^2}{kg}</math>.
'''Gravitatsioonikonstant''' on füüsikaline [[konstant]]. Tähis G. <math>G = 6,6720 \cdot10^{-11} \frac{Nm^2}{kg}</math>.


Gravitatsioonikonstandi olemus pärineb [[Isaac Newtoni]] poolt [[1682]] avastatud [[gravitatsiooniseadus]]est. Viimasest järeldub, et kaks keha tõmbuvad teineteise poole jõuga, mis on võrdeline nende [[mass]]ide korrutisega ja pöördvõrdeline nendevahelise kauguse ruuduga. Valemi kujul <math>F_g = G \frac{m_1m_2}{R^2}</math>. [[Võrdetegur]] G antud valemis ongi gravitatsioonikonstant. Gravitatsioonikonstant on universaalne ning kehtib kõikide [[keha]]de puhul.
Gravitatsioonikonstandi olemus pärineb [[Isaac Newton]]i poolt [[1682]] avastatud [[gravitatsiooniseadus]]est. Viimasest järeldub, et kaks keha tõmbuvad teineteise poole jõuga, mis on võrdeline nende [[mass]]ide korrutisega ja pöördvõrdeline nendevahelise kauguse ruuduga. Valemi kujul <math>F_g = G \frac{m_1m_2}{R^2}</math>. [[Võrdetegur]] G antud valemis ongi gravitatsioonikonstant. Gravitatsioonikonstant on universaalne ning kehtib kõikide [[keha]]de puhul.





Redaktsioon: 12. november 2006, kell 19:21

Gravitatsioonikonstant on füüsikaline konstant. Tähis G. .

Gravitatsioonikonstandi olemus pärineb Isaac Newtoni poolt 1682 avastatud gravitatsiooniseadusest. Viimasest järeldub, et kaks keha tõmbuvad teineteise poole jõuga, mis on võrdeline nende masside korrutisega ja pöördvõrdeline nendevahelise kauguse ruuduga. Valemi kujul . Võrdetegur G antud valemis ongi gravitatsioonikonstant. Gravitatsioonikonstant on universaalne ning kehtib kõikide kehade puhul.