Tallinna Merekool: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Resümee puudub
Resümee puudub
1. rida: 1. rida:
'''Tallinna Merekool''' tegutses aastail 1919–1991 [[Tallinn]]as.
'''Tallinna Merekool''' tegutses aastail 1919–1991 [[Tallinn]]as. Pärast [[Teine maailmasõda|Teist maailmasõda]] oli see poolsõjaväelise korraga [[keskeriõppeasutus]], kus koolitati välja [[kaubalaevastik]]u [[meremees|meremehi]]: [[laevajuht]]e, [[laevamehaanik|mehaanikuid]] ja [[radist]]e, hiljem ka laevaelektrikke<ref name="Mereviki">{{Mereviki|Tallinna_Merekool}}</ref>.


Kool loodi seltsi "[[Laevandus (selts)|Laevandus]]" eestvõttel<ref name="Mereviki"/>, kooli esialgne asukoht oli [[Meremeeste Kodu]] hoones [[Uus-Sadama tänav]] 14. Pärast 2. maailmasõda tegutses kool endise [[Tallinna Linna Tütarlaste Kommertsgümnaasium]]i hoones [[Estonia puiestee]] 10. Merekooli esimene sõjajärgne õppelaev oli [[Vega]].
Kool loodi seltsi "[[Laevandus (selts)|Laevandus]]" eestvõttel<ref name="Mereviki"/>, kooli esialgne asukoht oli [[Meremeeste Kodu]] hoones [[Uus-Sadama tänav]] 14.


Pärast [[Teine maailmasõda|Teist maailmasõda]] tegutses kool endise [[Tallinna Linna Tütarlaste Kommertsgümnaasium]]i hoones [[Estonia puiestee]] 10. See oli poolsõjaväelise korraga [[keskeriõppeasutus]], kus koolitati välja [[kaubalaevastik]]u [[meremees|meremehi]]: [[laevajuht]]e, [[laevamehaanik|mehaanikuid]] ja [[radist]]e, hiljem ka laevaelektrikke<ref name="Mereviki">{{Mereviki|Tallinna_Merekool}}</ref>. Merekooli esimene sõjajärgne õppelaev oli [[Vega]].


1992. aastal koondati Tallinna Merekooli ümber teised Tallinna merekoolid ning moodustati neist praeguse [[Eesti Mereakadeemia]] eelkäija Eesti Merehariduskeskus. 1994. aastal kolis merehariduskeskus Estonia puiesteelt Lasnamäe tühermaale kooli jaoks ehitatud ühiselamuhoonesse.


==Viited==
==Viited==

Redaktsioon: 17. mai 2015, kell 02:12

Tallinna Merekool tegutses aastail 1919–1991 Tallinnas.

Kool loodi seltsi "Laevandus" eestvõttel[1], kooli esialgne asukoht oli Meremeeste Kodu hoones Uus-Sadama tänav 14.

Pärast Teist maailmasõda tegutses kool endise Tallinna Linna Tütarlaste Kommertsgümnaasiumi hoones Estonia puiestee 10. See oli poolsõjaväelise korraga keskeriõppeasutus, kus koolitati välja kaubalaevastiku meremehi: laevajuhte, mehaanikuid ja radiste, hiljem ka laevaelektrikke[1]. Merekooli esimene sõjajärgne õppelaev oli Vega.

1992. aastal koondati Tallinna Merekooli ümber teised Tallinna merekoolid ning moodustati neist praeguse Eesti Mereakadeemia eelkäija Eesti Merehariduskeskus. 1994. aastal kolis merehariduskeskus Estonia puiesteelt Lasnamäe tühermaale kooli jaoks ehitatud ühiselamuhoonesse.

Viited

Välislingid