Erinevus lehekülje "Püsikud" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 79 baiti ,  6 aasta eest
Eestikeelseid sõnu ei tohi inglisekeelsete laenudega seletada ega moodustada värdsõnu. See näitab ainult väheseid teadmisi.
P (Robot: muudetud 42 intervikilinki, mis on nüüd andmekogus Wikidata)
(Eestikeelseid sõnu ei tohi inglisekeelsete laenudega seletada ega moodustada värdsõnu. See näitab ainult väheseid teadmisi.)
'''Püsikud''' ehkon '''mitmeaastased''' ehk '''perenniaalsed (roht)taimedrohttaimed''', on [[rohttaimed]]e [[eluvorm (ökoloogia)|eluvorm]]. Püsikute [[elutsükkel]] kestabkes normaaltingimusiltavatingimustes alatielavad üle kahe aasta.
 
Tavaliselt moodustavad püsikud igal aastal uued maapealsed osad ([[vars|varred]], [[õied]], [[viljad]]). EbasoodsailEbasoodsal ajal (näiteks parasvöötmes talvel) nendepüsikute [[võsu]]d üldjuhul hävivad,. Tavaliselt püsikutel säilivad ületalve üksnes maaalusedmaa-alused osad, nagu juured, ([[risoom]]id, [[juur]]edsibulad jne),ja vähestel liikidel ka maapealsed osadmugulad. Püsikuid, kes ebasoodsal perioodil ei langeta ka [[lehekodarik]]ku, nimetatakse T[[talihaljas|alihaljastel]]teks. Järgmiselpüsikutel vegetatsiooniperioodiltalvituvad nende elutsükkelka kordublehed.
 
Üldiselt peetakse püsikuteks neid taimi, kes õitsevad ja viljuvad oma elu jooksul mitu korda. Eraldi rühma moodustavad monokarpsed taimed, kes elavad rohkem kui kaks aastat, kuid õitsevad ja viljuvad ainult kord elus. Pärast seemnete valmimist taim sureb.
 
Enamik Eestis kasvavatest rohttaimedest on püsikud (näited: [[nurmnelk]], [[külmamailane]], [[valge vesiroos]], [[ojamõõl]]).
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü