Al Capone: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 1 bait ,  7 aasta eest
resümee puudub
PResümee puudub
Resümee puudub
== Kuritegevus ==
Al kolis Chicagosse, et kasutada võimalusi mis talle olid antud. Teda värbas sinna aastal 1920 [[Johnny Torrio]]. Aastal 1923 ostis Capone 5500 dollari eest väikse maja aadressil 7244 South Prairie Avenue, kuhu ta pere asus elama.
Pärast aastaid kuritegevust andis Torrio juhtimise üle Capone'ile. Pärast ebaõnnestunud atentaati [[North Side Gang]]<nowiki/>i poolt saadeti Torrio vangi ja vabanedes otsustas minna pensionile. Capone valitses suurt osa allilmast, ta sissetulek aastas oli ligikaudu 100 miljonit dollarit.<ref>[http://law2.umkc.edu/faculty/projects/ftrials/capone/caponeaccount.html "Al Capone Trial (1931): An Account by Douglas O. Linder (2011)"]. Law2.umkc.edu, kasutatud 6. jaanuar 2015}}</ref> Seda raha sai ta baare, kasiinosikasiinosid, bordelle, hobuse- ja võidusõiduradasid, ööklubisid, viinavabrikuid ning õlletehaseid kontrollides.
 
Peagi köitis ta meedia tähelepanu. Teda nähti kui [[Robin Hood]]i, kes teeb palju annetusi heategevusele. Alustades 20-dollarilistesdollarilistest rahatähtedesrahatähtedest jäetud jootrahast ning lõpetades tasuta jalgrataste jagamisega. Kuid kõik ei läinud alati hästi, North Side'i gängsterid [[Hymie Weiss]] ja [[Bugs Moran]] tahtsid Capone'i ära koristada. 20. septembril 1926 sõi Capone Hawtone'i hotelli restoranis. Kümnest autost koosnev kolonn, Thomsoni automaatidega ja pumppüssidega varustatud gängsterid hävitasid peaaegu täielikult esimese korruse restorani ja hotelli avades tule selle pihta. Capone'i ihukaitsja Frankie Rio, tõmbas Ali põrandale pärast esimese lasu kuulmist. Paar kõrvalseisjat said vigastada kuulide rikošettidest ja klaasikildudest, kuid keegi haavata kuulidest ei saanud ega ka mitte Al. Capone maksis ühe poisi ja ta ema ravi eest, kui ta poleks seda teinud, oleks ema nägemise kaotanud.
See sündmus sundis Capone'i kuulutama vaherahu, kuid see ei õnnestunud. Ta peakorteris olid salajased tunnelid mis aitasid pääseda rünnakute eest, Capone ei liikunud kunagi ringi üksi, tal oli rohkem kaitset kui USA presidendil [[Calvin Coolidge]]'il. Tal oli 1000-dollariline kohantatud [[Cadillac]]i limusiin, mis meenutas rohkem tanki,; auto mass oli seitse tonni, see oli varustatud kuulikindlate akende, politsei sireenipolitseisireeni ning ''[[run-flat]]'' rehvidega, mille purukstulistamise korral sai auto ikkagi arendada kiirust kuni 90 km/h.
 
== Tapatalgud ==
Aastal 1929 tellis Capone Saint Valentine'i hukkamise. 14. veebruaril 1929 andsid Capone'i mehed märku relvameestele.
Kaks Capone'i meest olid riietunud politseinikeks ning nad sisenesid garaaži. Morani jõugu liikmed pidasid seda politsei reidiks, seepärast visati oma relvad maha ning panid käed seinale. Võlts politseinikudLibapolitseinikud andsid signaali automaatidega meestele, kes sisenesid hoonesse ja hukkasid 7 inimest. Tulistades neisse üle 70 kuuli. Üks neist, [[Frank Gusenberg]], jäi ellu, ta toimetati haiglasse, kus ta toibus. Politseinikud küsisid temalt pärast ärkamist: "Kes teid tulistas?" Ta vastus oli: "Nobody shot me." ("Mitte keegi.") Kuigi temas oli 22 kuulihaava, mis olid saadud 14 kuulist. Capone mehed hävitasid Morani kamba, kuid teda ennast neil ei õnnestunud tappa, Moran pidi olema ka seal garaažis kus toimus mõrv, kuid õnn pöördus Morani poole ja ta hilines sinna. Nagu ikka, oli Caponel alibi – ta oli tapatalgute ajal [[Florida]]s.
 
== Heategevus ==
Kuigi Capone tellis tosinaid mõrvu ning tappis isegi oma kätega, kohtles ta inimesi tihti õiglaselt ning lahkelt. Ta oli võrdselt tuntud nii oma vägivaldse loomu kui tugeva lojaalsus- ja autunde poolest. Capone avas [[Suur depressioon|Suure depressiooni]] ajal, 16. novembril 1930 Chicagos, supiköögi, ta üritas aidata töötuid mehi, luues köögi nimega: "Big Al’s Kitchen for the Needy". Köök varustas inimesi kolme söögikorraga päevas, milles oli supp lihaga, sai, kohvikohv ja pontsikudpontšikud. Ta söötis päevas üle 3500 inimese.
 
== Lõpp ==
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü