Muudatused

Jump to navigation Jump to search
Eemaldatud 46 baiti ,  4 aasta eest
P
resümee puudub
Mineraali [[tihedus]] on 2,6–2,9 g/cm³, suhteline [[kõvadus]] [[Mohsi skaala]] alusel 1–2,5.<ref name="kalle"/> [[Kihtsilikaat]]ide hulka kuuluvana on kloriit ülitäiusliku ühesuunalise [[lõhenevus]]ega<ref name="viiding"/>, mis tuleneb kihtidevahelistest nõrkadest [[Van der Waalsi jõud|van der Waalsi jõududest]]. Mõnikord esineb kloriit üsna suurte pseudoheksagonaalsete tahveljate [[kristall]]idena<ref name="viiding"/>.
 
Kloriit on väga levinud mineraal paljudes [[moondekivim]]ites, eriti [[rohekilt]]ade ja [[epidoot]]-[[Amfiboliit| amfiboliidi]] [[faatsies (geoloogia)|faatsieses]]amfiboliidifaatsieses ([[kloriitkilt]], [[fülliit]]).<ref name="viiding"/> [[Eesti]]s esineb kloriiti nii [[kvaternaar]]setes setetes kui [[Aluspõhi|aluspõhja]] [[savi]]des<ref name="kalle"/>.
 
Koostise ja struktuuri põhjal on tal rida [[erim]]eid: [[penniin]]<ref name="viiding"/>, [[klinokloor]]<ref name="viiding"/>, [[nimiit]], [[odiniit]], [[pennantiit]], [[ripidoliit]], [[sudoiit]] ja veel teisigi. Seda asjaolu sageli sõnastatakse nii, et kloriidi nime all peitub tegelikult terve rühm väga muutliku koostisega erinevate nimedega [[kihtsilikaat]]e<ref name="kalle"/>.

Navigeerimismenüü