Erinevus lehekülje "Ristilöömine" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
 
Vähemal määral on ristilöömist kasutatud ka kristlikes maades, näiteks kajastab seda [[Iirimaa|iiri]] [[folkloor]]. Ristilöömise [[analoogia]]t on nähtud [[skandinaavia mütoloogia]] kirjelduses sellest, kuidas [[Odin]] ennast [[ilmapuu]] [[Yggdrasill]]i otsa poos, et omandada teadmisi [[maagia|maagilistest]] [[ruunid]]est.
 
===Kristlus===
 
Kristlikel ikoonidel on ristilöödu naelutatud risti külge peopesadest läbi löödud naelte abil. Ajalooliselt ja tehniliselt ei saanud selline variant olla reaalne, kuna peopesadest läbi löödud naelad ei saa rippuvat keha üleval hoida, sest [[kämbaluud]]e vaheline [[sidekude]] lihtsalt rebeneks ja ristilöödu kukuks alla.
 
Reaalne ristilöömine toimus naelte abil, mis olid löödud randme tagant, [[küünarluu]] ja [[kodarluu]] vahelt.
 
Sellest hoolimata on kristlikus ikonograafias kujutatud ristilöödut nii, et naelad on löödud läbi peopesade. Väga paljud kristlikud pühakud on endale Kristuse kannatusi ette kujutades saanud endale samasugused haava-armid ([[stigma]]d) nagu Kristus need legendide kohaselt sai. Kätel olevad armid asuvad sellisel puhul alati peopesades, vastavalt kristlikule ikonograafiale.
 
{{commons|Category:Crucifixion|Ristilöömine}}
10 692

muudatust

Navigeerimismenüü