Erinevus lehekülje "Eesti-Venemaa piirileping" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
Eesti ja Venemaa vaheline piir on kehtestatud Tartu rahu lepinguga 2.veebruaril 1920. Sama dokument kinnitab ka Eesti riikliku iseseisvuse.
 
18.veebruaril 2014 kirjutas Urmas Paet alla piirilepingu Venemaaga nn Paet-Lavrov leping. Paet-Lavrov lepingus puudub viide Tartu rahule, mis mitmete asjatundjate arvates seab ohtu Eesti riikliku iseseisvuse järjepidevuse. (loe: Toomas Varrak: Eestil on piir olemas; Harry Kivilo http://arvamus.postimees.ee/1024692/harri-kivilo-kogu-tode-eesti-vene-piirilepingust; Toomas Varrak: http://arvamus.postimees.ee/2498731/valisministri-lonkav-loogika-tartu-rahust; jnehttp://blog.maaleht.ee/parnumaa/?p=74264 ; http://www.erakond.ee/index.php/meedia/jutud/pressiteated/92-eestimaa-rohelised-piirilepingu-ratifitseerimise-kavatsusest-tuleb-loobuda.;
 
Paljud poliitilised jôud püüavad Tartu rahu tähtsust vähendada mitte vastates teemakohastele artiklitele, mitte astudes üldrahvalikku diskussiooni nii tähtsas riigi terriotooriumi puudutavas küsimuses. Tartu rahu eest peetavate koosolekute, konverentside tähtsust on eiratud vaikimisega meedias ja mittereageerimisega poliitikute poolt.
 
[[Kategooria:Rahvusvahelised lepingud]]
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü