Erinevus lehekülje "Rakett" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 14 baiti ,  6 aasta eest
viimistlen definitsiooni
(viimistlen definitsiooni)
[[Pilt:Soyuz rocket ASTP.jpg|pisi|Kanderakett [[Sojuz-U]]]]
 
'''Rakett''' ([[itaalia keel|itaaliakeelsest]] sõnast ''rocchetto''<ref>[http://www.etymonline.com/index.php?term=rocket Online Etymology Dictionary], sõna "rocket"</ref> - [[kedervars]]) on tüüpiliselttavaliselt silindrilise kujuga vedel- või tahkekütust sisaldav seade; kütuse süütamisel tekkiv kuum põlemisgaas või [[ioon]]id väljuvad läbi seadme tagaosa [[düüs]]i ja panevad seadme reaktiivtõuke mõjul edasi liikuma. Lihtsama ehitusega raketid on kasutusel ilutulestiku- ja signaalrakettidenalennuseade, keerulisema ehitusega raketid aga juhitavate ja [[ballistiline rakett|ballistiliste rakettidena]] (sõjanduses) ning [[kanderakett]]idena (kosmosetranspordis).mille
panevad reaktiivtõuke mõjul edasi liikuma kütuse süütamisel tekkivad kuumad põlemisgaasid või [[ioon]]id, mis väljuvad läbi lennuseadme tagaosa [[düüs]]i. Lihtsama ehitusega raketid on kasutusel ilutulestiku- ja signaalrakettidena, keerulisema ehitusega raketid aga juhitavate ja [[ballistiline rakett|ballistiliste rakettidena]] (sõjanduses) ning [[kanderakett]]idena (kosmosetranspordis).
 
Raketis asuva kütuse põlemine ei sõltu ümbritsevast [[atmosfäär]]ist. Raketi liikumist atmosfääris mõjutab siiski [[õhutakistus]], millega tuleb arvestada (võimalik on ka aerodünaamiline juhtimine).

Navigeerimismenüü