Erinevus lehekülje "Malli arutelu:Suunamine" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
Meil on varasemast sama otstarbega [[Mall:Suunab]]. Seal on vaidlustatud, kas sarnase sõnastusega malli tarvis on. [[Eri:Kaastöö/88.196.241.249|88.196.241.249]] 9. jaanuar 2015, kell 11:30 (EET)
: Ma nägin malli Suunab ja kaalusin selle kasutamist. Kuid selle sõnastus ei meeldi mulle. Seepärast otsustasin teise malli kopeerida. Malli Suunab arutelus ongi minu meelest põhilised etteheited malli sõnastusele. Samas ma ei arva, et malli Suunab peaks kustutama. Inglise vikis eksisteerivad nad mõlemad kõrvuti ja leiavad kasutust, samamoodi võib ka eestikeelses vikis olla. Moodulid on minu jaoks lihtsama (arusaadavama) süntaksiga kui mallid, nii et see ei ole asjade keerulisemaks tegemine. Käesoleva malliga on suunamisinfo lisamine ka lihtsam, lühem ja standardiseeritum kui malliga {{tl|See artikkel}} (mis pole ka otseselt suunamisinfo lisamiseks mõeldud ja ei tee sama asja). Malli ilmselt kohe ei hakata kasutama, sest inimesed on harjumustes kinni. Mina plaanin kasutada. Me ei tea, millise asja järgi on vajadus, seda ei saa ette ennustada. Kui toimetajad hakkavad kasutama, siis on vajadus. [[Kasutaja:Cumbril|Taavi]] ([[Kasutaja arutelu:Cumbril|arutelu]]) 9. jaanuar 2015, kell 18:57 (EET)
:: Standardset sõnastust nõudvad parameetrid (lisaks vabale vormile) iseenesest jah pole halvad. Keerulisuse all ma pean silmas siin eeskätt seda, et ka mitme parameetri korral võiks olla paar rida malli koodi, praegu on selle asemel mitu mahukat moodulit. Nagu näiteks saksa viki mallis, kus parameetreid on vähem, aga peaaegu kõik reaalsemalt ette tulevad kasutusvajadused on samuti rahuldatud.
:: Päris maitse asi mooduli kasutamine minu meelest ka pole. Malli süntaks on oma piiratuses üsna lakooniline ja seetõttu algajale ilmselt kergemini hoomatav. Samuti saab malli puhul lihtsad katsetused enamasti ära teha eelvaate aknas, moodulitega on ses mõttes märksa rohkem vaeva. Nii et kui tahta, et võimalikult palju kasutajaid saaks mallide arendamise juures abiks olla ja kaasa lüüa, siis on malli süntaks minu meelest võimalusel eelistatav. Minu meelest moodulid on eeskätt ikka nendeks puhkudeks, kus on otsene vajadus funktsioonide järele, mida malli süntaks ei võimalda või mida malliga teha on väga ebaotstarbekas.
:: Vajadus malli järele on minu meelest siis, kui on konsensus, et mitmel pool oleks hea teatud funktsiooniga malli kasutada. Teha igasuguseid erinevaid malle, mõeldes, et äkki keegi hakkab neid kasutama, minu meelest standardsusele eriti kaasa ei aita. Nii nagu nende malli "See artikkel" variantidega, mida eriti kasutatud pole.
:: Malli "Suunab" juures on minu meelest põhiliselt ette heidetud suunamise kui sellise mainimist. Selles suhtes on siin sõnastus sarnane. Pealegi sõnastust saab parandada (uue malli tegemise asemel). [[Eri:Kaastöö/88.196.241.249|88.196.241.249]] 9. jaanuar 2015, kell 20:06 (EET)
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü