Erinevus lehekülje "2008. aasta Eurovisiooni lauluvõistlus" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
Valikulised grammatikaparandused.
P
P (Valikulised grammatikaparandused.)
'''Eurovisiooni lauluvõistlus 2008''' oli 53. [[Eurovisiooni lauluvõistlus]], mis toimus [[Serbia]] pealinnas [[Belgrad]]is, [[Beogradska Arena]]l. Võistluse finaal toimus [[24. mai]]l ja poolfinaalid [[20. mai]]l ja [[22. mai]]l. Lauluvõistluse korraldajaks oli Serbia riigitelevisioon [[RTS]]. Aasta varem Helsingis oli võitjaks kuulutatud Serbia lauljatar [[Marija Šerifović]] lauluga "Molitva".
 
53. Eurovisiooni lauluvõistluse võitja oli [[Venemaa]]. [[Dima Bilan]] laulis Venemaa lauluga "Believe" 272 punktiga esimesele kohale. Dima Bilan on ka osalenud varemaltvarem [[2006. aasta Eurovisiooni lauluvõistlus]]el, kus saavutas Soome järel teise koha.
 
[[28. september|28. septembril]] [[2007]] teatati, et minnakse üle uuele formaadile, kus on kaks poolfinaali. Uue formaadi järgi kvalifitseeruvad finaali ainult võitjaeelmisel ningaastal EBUvõitnud pooltriik ja EBU valitud neli suurriiki.
 
Detsembris 2007 jagas EBU osalevad riigid geograafilise asukoha ja hääletamise ajaloo järgi kuueks, vältimaks poliitilist hääletust. Jaanuaris 2008 toimus esinemisjärjekorra loosimine. Kõik riigid pidid tegema ülekande ja hääletuse selles poolfinaalis, kus nad ise võistlesid. Teise poolfinaali näitamine oli valikuline ja hääletada selles mitteosalevad riigid ei saanud. Automaatsed finalistid nägid mõlemat poolfinaali, kuid hääletada said nad vaid ühes neist, mis selgitati loosiga.
 
Poolfinaalidest pääsesidpääses edasi 9üheksa paremat ning, kümnes kvalifitseeruja selgus varužürii eelistuselotsusega. Finaalis osales 25 riiki.
 
Eesti osales I poolfinaalis, kus [[Kreisiraadio]] laulis laulu "Leto Svet", mis jäi 8 punktiga eelviimaseks ehk kaheksateistkümnendaks18. kohale ega pääsenud finaali.
[[Image:Belgrade Arena south-east.jpg|right|thumb|275px|Belgradska Arena, kus toimus 2008. aasta Eurovisiooni lauluvõistlus]]
[[Pilt:ESC_2008_-_Presenters_at_the_1st_semifinal.jpg|thumb|Õhtujuhid [[Jovana Janković]] ja [[Željko Joksimović]]]][[Pilt:Russia_in_the_2008_Eurovision_Song_Contest.jpg|thumb|Võitja [[Dima Bilan]] ([[Venemaa]])]]
112 101

muudatust

Navigeerimismenüü