Karjäär: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Addbot (arutelu | kaastöö)
P Robot: muudetud 26 intervikilinki, mis on nüüd andmekogus Wikidata
Lisainfo, uus vaade karjäärile ja Terve karjäär teemanädal
1. rida: 1. rida:
{{See artikkel|räägib tõusust ametiredelil; hobuse liikumisviisi kohta vaata artiklit [[Karjäär (galopp)]]; pealmaakaevanduse kohta vaata artiklit [[Karjäär (mäendus)]]}}
{{See artikkel|räägib tõusust ametiredelil; hobuse liikumisviisi kohta vaata artiklit [[Karjäär (galopp)]]; pealmaakaevanduse kohta vaata artiklit [[Karjäär (mäendus)]]}}
{{ToimetaAeg|kuu=aprill|aasta=2010}}
{{ToimetaAeg|kuu=aprill|aasta=2010}}
'''Karjääriks on peetud''' tõusu [[ametiredel]]il, edu saavutamist elus. Tänapäeval vaadatakse karjääri kui elukestvat inimese haridus- ja tööalast arengut kõigi tema elu rollide omavahelises kooskõlas. See eeldab pidevat korrigeerimist, ümberhindamist ja valikute tegemist. Karjääri planeerimine tähendab oma elu juhtimist. Inimese karjääri planeerimist toetavad karjäärinõustajad- ja spetsialistid. Avaldatud on mitmeid uusi viise karjääriplaneerimiseks ja selle mõtestamiseks, näiteks "Karjäär mobiilirakenduste ajastul<ref>[http://persoonibrand.ee/karjaar-mobiilirakenduste-ajastul#.U-sTSvmSxCA Karjäär mobiilirakenduste ajastul] - Liisi Toom</ref>". MTÜ Eesti Karjäärinõustajate Ühing vastutab karjäärinõustajate kutse andmise eest. Nimekirja Eestis tegutsevate karjäärinõustajate, konsultantide kohta leiad nende [http://www.kny.ee/karjaarinoustajate-uhing/liikmed/ veebilt].
'''Karjäär''' on tõus [[ametiredel]]il, edu saavutamine elus.

== Teemanädal "Terve karjäär" ==
Karjärinõustamine on vajalik nii noortele, töötavatele ja tööd otsivatele täiskasvanutele, eakatele. Kuna noortega tegelevad karjäärinõustajad koolides ja Rajaleidja keskustes, töötutega tegeleb Töötukassa, siis töötavad täiskasvanud on enamasti jäänud karjäärinõustamisest kõrvale. Selleks algatas Eesti Karjäärinõustajate Ühing aastal 2014 [http://kny.ee/tervekarjaar teemanädala "Terve karjäär"], mis on suunatud just tööealistele täiskasvanutele karjääriplaneerimisoskuste suurendamiseks. Sündmus on iga-aastane ja üle-eestiline. Lisainfo nende [http://kny.ee/tervekarjaar veebilt].


[[Kategooria:Töö]]
[[Kategooria:Töö]]

Redaktsioon: 13. august 2014, kell 10:38

 See artikkel räägib tõusust ametiredelil; hobuse liikumisviisi kohta vaata artiklit Karjäär (galopp); pealmaakaevanduse kohta vaata artiklit Karjäär (mäendus)

Karjääriks on peetud tõusu ametiredelil, edu saavutamist elus. Tänapäeval vaadatakse karjääri kui elukestvat inimese haridus- ja tööalast arengut kõigi tema elu rollide omavahelises kooskõlas. See eeldab pidevat korrigeerimist, ümberhindamist ja valikute tegemist. Karjääri planeerimine tähendab oma elu juhtimist. Inimese karjääri planeerimist toetavad karjäärinõustajad- ja spetsialistid. Avaldatud on mitmeid uusi viise karjääriplaneerimiseks ja selle mõtestamiseks, näiteks "Karjäär mobiilirakenduste ajastul[1]". MTÜ Eesti Karjäärinõustajate Ühing vastutab karjäärinõustajate kutse andmise eest. Nimekirja Eestis tegutsevate karjäärinõustajate, konsultantide kohta leiad nende veebilt.

Teemanädal "Terve karjäär"

Karjärinõustamine on vajalik nii noortele, töötavatele ja tööd otsivatele täiskasvanutele, eakatele. Kuna noortega tegelevad karjäärinõustajad koolides ja Rajaleidja keskustes, töötutega tegeleb Töötukassa, siis töötavad täiskasvanud on enamasti jäänud karjäärinõustamisest kõrvale. Selleks algatas Eesti Karjäärinõustajate Ühing aastal 2014 teemanädala "Terve karjäär", mis on suunatud just tööealistele täiskasvanutele karjääriplaneerimisoskuste suurendamiseks. Sündmus on iga-aastane ja üle-eestiline. Lisainfo nende veebilt.