Erinevus lehekülje "Integrated Taxonomic Information System" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
(Uus lehekülg: '{{See artikkel| räägib taksonoomilisest andmebaasist; ITIS-e teiste tähenduste kohta vaata lehekülge Itis (täpsustus)}} {{Pealkiri kaldkirjas}} Pilt:ITIS logo.jpg|thum...')
 
P
{{Pealkiri kaldkirjas}}
[[Pilt:ITIS logo.jpg|thumb|ITIS-e logo]]
'''''Integrated Taxonomic Information System''''' ehk '''''ITIS''''' on [[taksonoomia|taksonoomiline]] [[andmebaas]].<ref>[http://natmuseum.ut.ee/388861 Tartu Ülikooli Loodusmuuseumi taksonoomiliste andmebaaside lehekülg], Veebiversioon (vaadatud 25.04.2014)</ref> ITIS-esse lisatakse, töödeldakse ja kogutakse ning saab otsida [[liik (bioloogia)|liikide]] taksonoomilist informatsiooni, peamiselt [[Põhja-Ameerika]], [[taimed]]e, [[loomad]]e, [[seened|seente]] ja [[mikroobid]]e kohta.
 
Igale taksonikirjele lisatakse taksonoomiline seerianumber (''taxon serial number''; ''TSN''),. käesoleva2014. aasta 7. aprilli seisuga on andmebaasis 646, 069 sissekannet.<ref>[http://www.itis.gov/ Sissekanne ITIS-es], Veebiversioon (vaadatud 25.04.2014)<small> (''inglise keeles'')</small></ref>
ITIS moodustati [[1996]]. aastal algselt [[Ameerika Ühendriigid|Ameerika Ühendriikides]] mitmeid valitsusagentuure ühendava projektina. Käesoleval ajal osalevad ITISe töös partnerluse vormis lisaks USAle ka Kanada ja Mehhiko agentuurid, teised organisatsioonid ja taksonoomilised spetsialistid. ITIS on ka ''[[Species 2000]]'' ja ''[[Global Biodiversity Information Facility]]'' (GBIF) partner.
 
[[2001]]. aasta juunis otsustasid, eelnevalt eraldi töötanud, ITIS ja ''Species 2000'' luua koostööna globaalse taksoninimede andmebaasi ''[[Catalogue of Life]]'' (CoL), millest igal aastal antakse välja üks versioon.
 
Lisaks ingliskeelsele biosüstemaatika andmebaasile on ITIS-el veel ka prantsuskeelne andmebaas '''''Système d'information taxonomique intégré''''' '''''(SITI)''''', mida haldab ''Canadian Biodiversity Information Facility'' ja hispaaniakeelne andmebaas, mida haldab Mehhiko.
 
== Viited ==
{{viited}}
 
== VälisallikadVälislingid ==
*[http://www.itis.gov/ ITIS-e kodulehekülg]
*[http://www.scib.gc.ca/pls/itisca/taxaget?p_ifx=scib&p_lang=fr Système d'information taxonomique intégré (SITI) otsingulehekülg]

Navigeerimismenüü