Erinevus lehekülje "Lillepott" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 434 baiti ,  7 aasta eest
resümee puudub
(Üks tänane artikkel muudetud kujul, allikaks venekeelne artikkel)
{{vikinda}}{{ToimetaAeg|kuu=veebruar|aasta=2013}}
Lillepott'''Lillepotiks''' onnimetatakse anumerineva taimedesuuruse kasvatamiseksja kunstlikeskujuga (kodustes) tingimustes[[anum]]aid, mismilles võibhoitakse ollaja erinevakasvatakse suuruse[[taim]]i, ningkas vormigakunstlikes ehk kodustes tingimustes. Sellised anumad võivad olla tehtud erinevatest materjalidest, kõige sagedamini [[keraamika|keraamilised]]st, [[plastmass]]ist, puidust, [[metall]]ist ning [[klaas]]ist.
 
Lillepott võib olla kas eraldi anumana või koos lillepotialusega.
Erinevalt ehislillepotist, tavalistel lillepottidel on üks või mitu drenaažauke all vee äravooluks. Drenaažaugud on vajalikud selleks, et taime või lille juured ei läheks mädanema liigsest üleniisutamisest. Äravooluavad teevad võimalikuks ka [[muld|mulla]] niisutust vee valamisega lillealuse peale.
 
Erinevalt ehislillepotist, on tavalistel lillepottidellillepottide onpõhjas üks või mitu drenaažauke alldrenaažauku vee äravooluks. Drenaažaugud on vajalikud selleks, et taime või lille juured ei läheks mädanema liigsest üleniisutamisest mädanema. Äravooluavad teevad võimalikuks ka taimejuurte toitmise [[muld|mulla]] niisutustkaudu, veekui valada vesi valamiseganäiteks lillealuse peale.
Lillepotte võib kasutada erinevatel eesmärkidel: taimede transportimine, [[istik]]u kasvatamine, taimede kasvatamine ruumis ning õues, samuti soojalembeste troopikataimede kasvatamine ehitises külmades regioonides.
 
Lillepotte võib kasutada väga erinevatel eesmärkidel:
Lillepotid on kasutuses mitmete sajandite jooksul. Muistsed egiptlased kasutasid neid taimede transportimiseks ühest kohast teise. Muistsed roomalased hakkasid tooma taimi ruumi (sisse) külmadel aastaaegadel. 18. sajandil lillepotid olid kasutatud [[leivapuu]] seemnete transportimiseks [[Tahiti]]st Lääne-Indiasse.
*taimede transportimine,
*[[istik]]ute kasvatamine
*taimede kasvatamine ruumis ning ruumipuudusel vms õues
*külmakartlike taimede üle talve pidamiseks.
 
Samuti kasutatakse potte (väga suuri) soojalembeste troopikataimede kasvatamisel külmades regioonides kas [[kasvuhoone]]s või [[botaanikaaed]]ades.
 
Lillepotid on kasutuses mitmete sajandite jooksul. Muistsed egiptlased kasutasid neid taimede transportimiseks ühest kohast teise. Muistsed roomalasedroomlased hakkasid tooma taimi ruumi (sisse) külmadel aastaaegadel. 18. sajandil lillepotidkasutati olid kasutatudlillepotte [[leivapuu]] seemnete transportimiseks [[Tahiti]]st Lääne-Indiasse.
 
==Vaata ka==
*[[taimsed koekultuurid]]
 
==Välisallikad==
*Agneta Ullenius, "Aed pottides", 2008, ISBN 9789985643624
 
 
[[Kategooria:Potipõllundus]]
24 052

muudatust

Navigeerimismenüü