Erinevus lehekülje "Pearl Harbor (film)" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
Grammatikaparandus (varasemalt > varem).
P (Robot: muudetud 35 intervikilinki, mis on nüüd andmekogus Wikidata)
P (Grammatikaparandus (varasemalt > varem).)
"'''Pearl Harbor'''" on [[2001]]. aastal valminud [[Ameerika Ühendriigid|Ameerika Ühendriikide]] sõjafilm, mille lavastas [[Michael Bay]]. Film räägib [[Teine maailmasõda|II maailmasõja]] ajal toimunud jaapanlaste rünnakust USA mereväebaasile [[Pearl Harbor]]is ja sellele järgnevast ameeriklasete vasturünnakust [[Jaapan]]i saarele [[Honshū]], mida juhtis kolonelleitnant [[Jimmy Doolittle|Doolittle]].
 
Filmi produtsenidprodutsendid olid [[Jerry Bruckheimer]] ja Michael Bay, kes on ka varasemaltvarem koostööd teinud filmidega "[[Armageddon (film 1998)|Armageddon]]" ja "[[Kaljukindlus]]".
 
==Sisu==
Samal ajal kui Rafe [[Inglismaa]]le läheb, saadetakse Evelyn, Danny ja teised ohvitserid [[Pearl Harbor]]isse [[O'ahu]]l. Rafe ütleb: "Sõjast kaugemal seal enam olla ei saa" ja see on tõsi, Pearl Harboril mööduvad sõdurite päevad surfates ja päikest võttes. Rafe on aga sõjakoldes Euroopas – ühel päeval tulistatakse ta lennuk alla ning ta kukub merre ja jääb kadunuks.
 
Evelyn ja Danny on uudisest kuuldes suures ahastusedahastuses, kuid leiavad peagi üksteiselt lohutust ning armuvad teineteisse. Mõne aja pärast saabub Rafe ootamatult Pearl Harborisse ja selgub et [[Prantsusmaa|Prantuse]] kalalaev oli ta merest leidnud ja päästnud. Rafe peab aga pettumusega tõdema, et tema parim sõber on ta armastatu üle löönud.
 
Samal ajal plaanib [[Jaapan]] rünnakut Pearl Harborile, ilma et USA sõjaluure nende kavatsusets teada saaks ning [[7. detsember|7. detsembri]] varahommikul saadab Jaapan 350 sõjalennukit Pearl Harborit ründama. Esmasihiks on suured Ameerika sõjalaevad ning seejärel minnakse lennubaasi kallale. Rafe ja Danny, kes on pärast eelmise õhtu baarikaklust autosse magama jäänud, ärkavad lennumüra peale ja tormavad lennubaasi. Kahepeale suudavad nad alla tulistada 7 jaapanlaste lennukit, ning ameeriklaste vastupanu märgates, otustab Jaapan taganeda. Rafe'ist ja Dannyst saavad kangelased ning nad edutatakse kapteniteks.
123 146

muudatust

Navigeerimismenüü