Ameerika Astronoomiaselts: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
→‎Liikmeskond: sõnastus
41. rida: 41. rida:
Ameerika Astronoomiaseltsi nõukogu võib valida seltsi auliikmeid (''Honorary Members''), kuid mitte enam kui ühe inimese aastas. Valik tehakse väljapaistvate astronoomide hulgast, kes ei ela [[Põhja-Ameerika]]s.
Ameerika Astronoomiaseltsi nõukogu võib valida seltsi auliikmeid (''Honorary Members''), kuid mitte enam kui ühe inimese aastas. Valik tehakse väljapaistvate astronoomide hulgast, kes ei ela [[Põhja-Ameerika]]s.


[[Pilt:Oskar Backlund.jpg |pisi|[[Johan Oskar Backlund]], rootsi astronoom, [[Venemaa]]l tuntud kui Оскар Андреевич Баклунд, töötas kolm aastat [[Tartu observatoorium]]is ja [[Tartu ülikool]]is.]]
[[Pilt:Oskar Backlund.jpg |pisi|[[Johan Oskar Backlund]], [[Rootsi]] ja [[Venemaa]] [[astronoom]], töötas kolm aastat [[Tartu observatoorium]]is ja [[Tartu ülikool]]is.]]


====Eestiga seotud Ameerika Astronoomiaseltsi auliikmed====
====Eestiga seotud Ameerika Astronoomiaseltsi auliikmed====

Redaktsioon: 31. oktoober 2013, kell 11:28

Ameerika Astronoomiaseltsi logo

Ameerika Astronoomiaselts (inglise keeles American Astronomical Society, lühend AAS) on mittekommertslik astronoomide ühendus Ameerika Ühendriikides.

Ameerika Astronoomiaselts asutati 1899. aastal. Seltsi peakorter asub Washingtonis. Kuni 1915. aastani oli seltsi ametlik nimi Ameerika Astronoomia- ja Astrofüüsikaselts.

AAS on katuseorganisatsiooni American Institute of Physics liige.

Ameerika Astronoomiaselts annab välja nelja ajakirja: Astronomical Journal, Astronomy Education Review, The Astrophysical Journal ja Bulletin of the American Astronomical Society.

AASi struktuur

Ameerika Astronoomiaseltsil on kuus divisjoni.

Liikmeskond

Ameerika Astronoomiaseltsil on üle 7000 liikme. Seltsi liikmete hulgas on ka füüsikuid, matemaatikuid, geolooge, insenere ja teiste teadusharude esindajaid, kelle teadushuvid hõlmavad nüüdisaegset astronoomiat.

AASi liikmed võivad olla erineva liikmestaatusega: täisliige, assotsieerunud liige, noorliige, emeriitliige ja veel mõned staatused kaasamaks seltsi töösse amatöörastronoome ja keskkoolis õppivaid astronoomiahuvilisi. Staatusest oleneb seltsile tasutav liikmemaksu summa. AASi täisliikmeks saamisel on vajalik kahe olemasoleva täisliikme soovitus. Lisaks peab kandidaadil olema doktorikraad astronoomias või selle sidusalal. Kui PhD kraadi ei ole, võib liikmeks kandideerida arvestatavate erialaste teadustööde olemasolul.

Eestlastest seltsi liikmeid

AASi auhinnad

Ameerika Astronoomiaselts annab välja iga-aastaselt välja umbes 20 auhinda, sealhulgas:

AASi auliikmed

Ameerika Astronoomiaseltsi nõukogu võib valida seltsi auliikmeid (Honorary Members), kuid mitte enam kui ühe inimese aastas. Valik tehakse väljapaistvate astronoomide hulgast, kes ei ela Põhja-Ameerikas.

Johan Oskar Backlund, Rootsi ja Venemaa astronoom, töötas kolm aastat Tartu observatooriumis ja Tartu ülikoolis.

Eestiga seotud Ameerika Astronoomiaseltsi auliikmed

Teisi auliikmeid läbi aegade

Välislingid