Erinevus lehekülje "Johan Backlund" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
(täiendatud)
P
Johan Oskar Backlund on Rootsi [[taevamehaanika]]koolkonna silmapaistvamaid esindajaid. Eriti tuntud on tema uurimused [[Encke komeet|Encke komeedi]] liikumise kohta, mistõttu komeeti nimetatakse tänapäeval ka Encke–Backlundi komeediks.
 
Johan Backlund lõpetas [[1866]]. aastal [[Stockholm]]i kõrgema elementaarkooli ja [[1872]] [[Uppsala Ülikool]]i. Peale ülikooli lõpetamist sai Backlund samas assistendi koha. Backlund kaitses [[1874]]. aastal [[doktorikraad]]i astronoomias[[astronoomia]]s.<ref name="ents"/> (teistel andmetel [[1875]]<ref name="springer"/><ref name="handlexicon"/>) Backlund valiti [[1875]]. aastal ülikoolis astronoomiadotsendiks.
 
Alates [[1876]]. aastast oli Backlundi karjäär seotud Venemaaga. Ta oli 1876–[[1879]] [[Tartu Tähetorn|Tartu ülikooli tähetorni]] observaator ning [[Tartu ülikool]]i matemaatikalektor. 1879. aastal palkas [[Pulkovo obsrvatooriumiobservatoorium]]i direktor [[Otto Wilhelm Struve]] Backlundi endale assistendiks<ref name="springer"/>. Hiljem jätkas ta vaatlusastronoomina kuni aastani [[1895]], mil ta määrati observatooriumi direktoriks. Sellel ametikohal oli ta oma surmani 1916. aastal.
 
==Tunnustused==

Navigeerimismenüü