Erinevus lehekülje "Kasutaja:Dilan069/Mass-spektroskoopia" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
Siin:
*'''F''' on [[jõud]], mis mõjutab iooni
*'''m''' on [[ioon]]i [[mass]]
*'''a''' on iooni [[kiirendus]]
*'''Q''' on selleiooni [[laeng]]
*'''E''' on elektrivälja tugevus
*'''v''' x '''B''' on iooni [[kiirus]]e ja [[magnetinduktsioon]]i [[vektorkorrutis]]
Võrdsustades ülalolevaid võrrandeid saame:
Selline differentsiaalnediferentsiaalne võrrand on klassikaline võrrand laetud osakese liikumise kirjeldamiseks. Koos osakese algoleku tingimustega see täielikult määrab osakese liikumist ruumis ja ajas sõltuvalt m/Q suhest. Seepärast on mass-spektromeetrid tegelikult mass/laeng-spektromeetrid.
On palju erinevaid tüüpi analüsaatoreid, mis kasutavad [[staatika|staatilisi]] ja [[dünaamika|dünaamilisi]] elektri- ja magnetvälju, aga kõik nad töötavad ülaltoodud seaduste järgi. Iga analüsaatoril on oma eelised ja puudused. Paljud mass-spektromeetrid omavad kaks või rohkem analüsaatorit (''Tandem mass spectrometry'' (MS/MS).
On mittumitu olulist analüsaatorite karakteristikut. Massi [[lahendusvõime]] (''mass resolving power'') on võime eristada kahte osakesi väga lähedaste m/Q–ga. [[Täpsus]] on m/Q [[mõõtemääramatus]]e ja tegeliku m/Q suhe. Täpsust tavaliselt mõõdetakse [[ppm]] või [[milli mass ühikud|milli mass ühikutes]]. [[Diaposoon]] näitab sega, mis ulatuses on mass-spektromeeter detekteerima osakesi. Lineaarne dünaamiline diaposoon on ala, kus ioonide signaalid muutuvad lineaarselt analüüdi [[kontsentratsioon]]i muutumisel. Kiirus kirjeldab aega, mis kulub sellele et mõõtmise käigus saada ühte spektrit.
 
===Detekteerimine===
223

muudatust

Navigeerimismenüü