Erinevus lehekülje "EPROM" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 14 baiti ,  8 aasta eest
Kuna kvartsekraani on kallis teha, siis toodi tagasi OTP (ühekordsed programmeeritav) kiibid millele paigaldati läbipaistmatu kate, et pärast programmeerimist ei saaks seda kustutada, seega kadus ka vajadus testida kustutamis funktsiooni, tänu millele vähenesid edasised kulutused. Kuigi OTP EPROM (kas eraldi või osa suuremast kiibist) on üha enam asenatud EEPROMga väikeste summadega kus tüki hind ei ole liiga suur ja mälu suurem.
 
Programmeeritud EPROM säilitab oma andmed vähemalt 10–20 aastat, paljud EPROMid säilitavad oma andmeid isegi peale 35 aastat või kauemgi ja nendelt saab informatsiooni lugeda lõpmata arv kordi. Kustutamise aken peab olema kaetud läbipaistmatu kilega, et kaitsta kiipi juhusliku UV-kiirguse eest, mis võib tulla päikesevalgusest või kaamera vägust. Vanad PC BIOS kiibid olid enamasti EPROM ja kustutaminekustutamise aken oli enamasti kaetud kilega mis sisaldas BIOS kirjastaja nime, BIOS läbivaatamise ja autoriõiguse märget. Sageli oli see silt fooliumist, et tagada selle kaitse UV-kiirgus eest.
 
EPROMi kustutamine hakkab tekkidatoimub lainepikkustel, mis on lühem kui 400 nm. Ühe nädalane kokkupuude päikesevalgusega või 3 aastat toavalguse käes võib põhjustada EPROMi mälu kustumise. Soovitatav kustutamise protsess on kokkupuude UV-valguses lainepikkusel 253,7 nm vähemalt 15 W-sec/cm2 20 kuni 30 minutit, kus lamp asub umbes 2.54 cm kaugusel.
 
[[Pilt:EPROM.png|pisi|EPROM-i elektriskeemi ülevaade, kuidas juht- ja ujuvpaisu abil talletatakse mälupessa infot.]]
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü