Erinevus lehekülje "EPROM" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 4 baiti ,  8 aasta eest
P (File renamed: File:Eprom32k.jpgFile:ST Microelectronics M27C256B (2006).jpg File renaming criterion #2: Change from completely meaningless names into suitable names, according to what the ima...)
 
Transistori üleminekut ühelt olekult teisele kontrollib kontroll transistori pinge. Pinge juuresolekul selles väravas loob juhtiva kanali transistoris, mis lülitab selle sisse. See võimaldab salvestatud laengul väravas transistori läve pingel programmeerida.
Andmete salvestamiseks mällu tuleb valida antud aadress ja kohaldada kõrgemat pinget transistorile. See tekitab laviini tühjakslaskmise elektronidel, mis on piisav energia, et läbida soojustavaisoleerivat oksiidi kihikihti ning koguneda värava elektroodielektroodile. Kui kõrgepinge on eemaldatud, on elektronid lõksus elektroodis. Andmed võivad säilida aastakümneid, kuna kõrge soojusisolatsiooni väärtus ränioksiids, mis ümbritseb väravat, ei lase salvestatud laengul kergesti ära lekkida.
 
Erinevalt EEPROM-st, EPROM-i programmeerimise protsess ei ole elektriliselt pöörduv. Transistoritele salvestatud andmete kustutamiseks tuleb ultraviolettkiirgu juhtida läbi klaasi. UV valguse footonid loovad ionisatsiooni jooksul ränioksiidist, mis võimaldavad salvestatud laengul „floating gate“ hajutada. Kuna kogu mälu massiiv on avatud, kustub kogu mälu samal ajal. Protsess võtab aega mitu minutit normaalsuuruses UV-lampi kasutades, päikesevalgus kustutaks kiipi mitu nädalat ja siseruumide lambid mitu aastat. Üldiselt EPROM tuleb eemaldada seadmest, selleks et kustutada, kuna see ei ole tavaliselt otstarbekas ehitada sisse UV lamp, mis kustutaks vooluringi osasid.
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü