Virgela: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 4 baiti ,  8 aasta eest
resümee puudub
(Uus lehekülg: ''''Virgela''' oli Eesti kirjastus, mis tegutses 1990ndate keskpaigast kuni 2003. aastani. Selle direktor oli Aivar Kala, kes määratles kirjastust kui algupärase eesti iluk...')
 
Resümee puudub
'''Virgela''' oli Eesti [[kirjastus]], mis tegutses 1990ndate keskpaigast kuni 2003. aastani. Selle direktor oli Aivar Kala, kes määratles kirjastust kui algupärase eesti ilukirjanduse ja kirjandusteaduse publitseerijat. </ref>[http://www.sirp.ee/archive/1998/15.05.98/Kirjand/kirjand1-1.html "Hoogsalt arenev kirjastus Virgela"] Sirp, 15. mai 1998</ref>
Kirjastus Virgela andis välja mitmete eesti kirjandusklassikute teostesarju: Jaan Krossi "Kogutud teosed", Arvo Valtoni "Kogutud teosed", Karl August Hindrey teoste sari. Kirjastusel oli kaks sariväljaannet - "Litteraria" ja "Gramma". "Litteraria" sarjas ilmus valik kirjanduslikke allikmaterjale, sealhulgas K. A. Hindrey ja O. Lutsu päevikud ning A. Gailiti ja F. Tuglase kirjavahetus. "Gramma" sarjas ilmusid raamatud Arvo Valtonilt ja Andres Herkelilt, novelliuurija Toomas Liivi valimik kirjandusloolisi töid ja Olev Remsu reisikirjade raamat "Kuidas rikkuda piiri", samuti Lauri Vahtre kogumik "Teine lugemine" ja Ott Rauna raamat "Vaikne eestlane".
15

muudatust

Navigeerimismenüü