Tütarlaps pärlkõrvarõngaga: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
Resümee puudub
Resümee puudub
| muuseum=[[Mauritshuis]]}}
 
'''Tütarlaps pärlkõrvarõngaga''' (Hollandi keeles: "Het Meisje met de Parel") on [[Johannes Vermeer]]i maal aastast [[1665]].
Nagu ka nimi juba ütleb, on pildi fookus pärlkõrvarõngal. Maali hoitakse Kuninglikus Maaligaleriis [[Mauritshuis]]is ([[Haag]]is). Maali peetakse "Põhja Mona Lisaks" või ka "Hollandi Mona Lisaks".
 
Üldiselt on Vermeerist ja ka tema töödest väga vähe teada. See maal on allkirjastatud "IVMeer" aga kuupäeva pole tähistatud. Pole teada, kas see töö oli komisjoni poolt üle vaadatud ja kui nii, siis kelle poolt. Igal juhul, ei ole see maal mõeldud "tavalise portreena"
 
Hilisemad Vermeeri kirjanduslikud seisukohad pildi suhtes olles "tronie", hollandi 17'. sajandi kirjeldus "peast" mis polnud mõeldud portreena.
Pärast kõige hilisemat restaureeringut 1994. aastal, on peen värvilahendus ja tüdruku pilgu intiimsus vaataja suunas on suuresti paranenud. Restaureeringu käigus oli avastatud, et tume taust, tänapäeval veidi kirju/lapiline, oli algselt planeeritud kunstniku poolt olema sügav enameli-roheline. EffektEfekt oli tekitatud paksu läbipaistva värvikihi (glasuuri/läike) lisades tänapäeva mustale taustale. Kuidasiganes kaks orgaanilist rohelise läike pigmenti, indigo (sügavsinine) ja weld, on pleekinud/hajunud.
 
[[Kategooria:Maalid]]
[[Kategooria:Hollandi kunst]]
91 009

muudatust

Navigeerimismenüü