Erinevus lehekülje "Cambridge'i Ülikooli Raamatukogu" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
*õigusraamatukogu (Squire Law Library)<ref>[http://www.squire.law.cam.ac.uk/ Squire Law Library – University of Cambridge.] (Vaadatud 31.03.2013.)</ref>
 
Cambridge'i Ülikooli Raamatukogus on kokku üle 7 miljoni köite<ref>[http://www.lib.cam.ac.uk/collections.htm Cambridge University Library.] (Vaadatud 8.04.2013.)</ref> ja paljud neist on avariiulitel (erinevalt [[Bodleyan Library]]st ja [[Briti Raamatukogu]]st). See on üks 6 raamatukogust{{lisa viide}} (ja 3 ülikooliraamatukogust{{lisa viide}}) Inglismaal, kusmis onsaab eksemplar[[sundeksemplar]]i igast [[Suurbritannia]]s ja [[Iirimaa]]l avaldatud [[raamat]]ust. Igal aastal uueneb raamatukogu ligikaudu 80 tuhande raamatuga (siia hulka ei ole arvestatud annetatud ja kingitud raamatuid).
 
Varem asus raamatukogu [[Old Schools]]is [[Senate House]]'i lähedal. Kui ta sinna enam ära ei mahtunud, ehitati uus hoone. Praegune asukoht on [[Cambridge]]'i kesklinna lääneservas [[Robinsoni kolledž]]i ning [[Clare'i kolledž]]i Memorial Counti vahel.
 
==Ülikooli teised raamatukogud==
 
== Ajalugu ==
[[Pilt:CamUniLBack.JPG|pisi|Vaade peahoonele [[Robinsoni kolledž]]ist]]
Raamatukogu eksisteeris juba [[15. sajand]]i alguses. Esimesed kindlad viited sellele raamatukogule pärinevad [[1416]]. aasta märtsist, ehkki juhuslikke viiteid on juba [[1250]]. ja [[1363]]. aastast{{lisa viide}}. [[1416]]. aastal pärandas William Loring oma raamatud raamatukogule järgmiste sõnadega: "Item volo quod omnes libri mei juris civilis remaneant in communi libraria scolarium universitatis Cantebrigg<nowiki>'</nowiki> in perpetuum."
 
Alates sellest ajast, kui raamatukogu hakkas saama [[sundeksemplar]]e, on kogu pidev suurenemine tagatud.
 
== ArhitektuurHooned ==
[[Pilt:CambridgeULtower.jpg|pisi|Cambridge<nowiki>'</nowiki>i Ülikooli Raamatukogu peahoone torn]]
Raamatukogu on laiendatud mitmeid kordi. 19. sajandi lõpul asus raamatukogu [[Old Schools]]is [[Senate House]]'i lähedal. Kui ta sinna enam ära ei mahtunud, siis mõisteti, et tollase raamatukogu laiendamine või juurdeehitused on ainult ajutised lahendused. 1921. aastal otsustati, et raamatukogu tuleb kolida "äärelinna".
 
PraegunePeahoone raamatukogupraegune peahooneasukoht on [[Cambridge]]'i kesklinna lääneservas [[Robinsoni kolledž]]i ning [[Clare'i kolledž]]i Memorial Counti vahel. See ehitati [[1931]]–[[1934]]. Selle [[arhitekt]] on [[Giles Gilbert Scott]], kelle kavand nägi ette avariiulitega raamatukogu, kus materjalidest moodustavad terviku vana (vanamoelised tammepuust raamatukapid) ning uus (koridoride põrandate geomeetriliste mustritega kaunistatud linoleum). Ehitustööd võtsid aega kolm aastat. 1934. aasta suve jooksul pakiti raamatukogu vallasvara 23725 kasti ja transporditi kesklinnast uude hoonesse, kus raamatud paigutati metallriiulitesse.<ref name="building">[http://www.lib.cam.ac.uk/exhibitions/volumes/building.html Speaking Volumes: 600 years of Cambridge University Library.] (Vaadatud 29.03.2013.)</ref>Hoone kuninglik avamine toimus oktoobris, mil Cambridge'i Ülikoolis algab akadeemiline õppeaasta.
 
Scott on disaininud ka ikoonilise [[punane telefoniputka|punase telefoniputka]]. Tema loomingu hulka kuuluvad veel näiteks [[Liverpooli katedraal]], [[Waterloo sild]] ning [[Bankside'i elektrijaam]], kus praegu asub [[Tate Modern]]i kunstimuuseum.<ref>[http://ajakirikunst.ee/?c=kunstee-numbrid&l=et&t=katrin-kivimaa-tate-moderni-oppetunnid&id=317 Katrin Kivimaa. Tate Moderni õppetunnid.] (Vaadatud 30.03.2013.)</ref>

Navigeerimismenüü